Kolmannen lapsensa syksyllä menettänyt Chrissy Teigen hehkutti Instagramissa käyneensä suihkussa ensimmäistä kertaa kahteen kuukauteen.
Laulaja John Legendin vaimo ja kahden lapsen äiti Chrissy Teigen kertoi faneilleen musertavia uutisia lokakuun alussa. Pariskunta menetti kolmannen lapsensa, kun Teigenin yllätysraskaus oli edennyt suunnilleen puoleen väliin.
Teigen kohahdutti kertomalla menetyksestään sosiaalisessa mediassa hyvin suoraan ja jakamalla kuvia, joissa näkyi myös parin menehtynyt pienokainen.
LUE MYÖS: Suuri suru: Chrissy Teigen ja John Legend menettivät poikansa – julkistivat iloiset uutiset yllätysraskaudesta vain kuukautta aiemmin
Toipuminen koettelemuksesta on kestänyt myös fyysisesti pitkään ainakin sen perusteella, mitä mallina uraa tehnyt Teigen kertoi Instagram-tilillään tällä viikolla.
Brittilehti Mirrorin mukaan 35 vuotta täyttänyt Teigen julkaisi Instagramin Stories-osiossa videoita, joilla hän kiitteli seuraajiaan siitä, että nämä olivat muistaneet tätä maanantaina syntymäpäiväonnitteluilla. Samaan syssyyn kylpytakkiin ja pyyhkeeseen sonnustautunut Teigen teki myös hivenen yllättävän paljastuksen: hän oli juuri käynyt suihkussa ensimmäistä kertaa kahteen kuukauteen.
