Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Tinderin suosituin mies antaa ykkösvinkkinsä osumien saamiseen – ulkonäöstä ei ole iloa, jos tämä asia ei ole kunnossa

4:11MTV Uutiset kokeili miltä Tinder näyttää 69-vuotiaan Tertun silmin69-vuotias "Terttu" meni Tinderiin – katso videolta, millaisen vastaanoton nainen sai!
Julkaistu 20.12.2020 19:48

Valpuri Haapala

valpuri.haapala@mtv.fi

Brittiläinen malli muistuttaa, etteivät hyvännäköiset kuvat vetoa deittailusovelluksissa, jos yksi asia ei ole kunnossa.

Stefan-Pierre Tomlin on saanut liikanimen "Herra Tinder", sillä hän on yksi Tinderin suosituimmista miehistä. Kerroimme aiemmin, että 30-vuotias komistus kerää suositussa deittailusovelluksessa keskimäärin 20 osumaa päivässä.

Nyt Tomlin antaa muille käyttäjille parhaan vinkkinsä osumien saamiseen, kertoo News.com.au.

LUE MYÖS: Millaisen kuvan latasit itsestäsi Tinderiin? Kyselyssä selvisi kirpeä totuus – 90 prosenttia miehistä "aivan hukassa"

Anna luonteen näkyä Tinderissä

Miehen mukaan Tinderissä ei yllättäen olekaan tärkeintä näyttää mahdollisimman hyvältä vaan olla kiinnostava.

– Esittelytekstiin kannattaa ehdottomasti ladata vähän luonnetta, Tomlin vinkkaa.

Hän sanoo, että silmää miellyttävästä ulkomuodosta ei ole hyötyä, jos ihminen on keskustelukumppanina mitäänsanomaton. Tomlin itse sanoo etsivänsä kumppanilta persoonallisuutta ja huumorintajua.

Stefan-Pierre Tomlin. Jos kuva ei näy, voit avata sen tästä.

Mallin tyttöystävät ovat kuitenkin myös tunnettuja kauneudestaan. Tomlin on ollut parisuhteessa esimerkiksi laulaja Natasha Boonin kanssa. Mies on selvästi tykästynyt vaaleaverikköihin, sillä hän kertoo Perth Now -sivustolle, että näyttelijä Margot Robbie olisi hänen unelmanaisensa.

Muista myös nämä Tinder-vinkit

Myös Tinder on alleviivannut vinkeissään, ettei profiilin kuvausta kannata jättää tyhjäksi.

Suosiotaan sovelluksessa voi lisätä hymyilemällä kuvissa, olemalla oma itsensä ja käyttäytymällä kunnioittavasti toisia kohtaan. Aurinkolasien käyttö kuvissa kannattaa sen sijaan unohtaa.

LUE MYÖS: 62-vuotiaan ex-mallin tyrmäävä ulkomuoto saa leuat loksahtamaan – on jo kyllästynyt nuorukaisten treffipyyntöihin: "Olen riittävän vanha heidän äidikseen"

Lue uusimmat lifestyle-artikkelit.

Lähteet: News.com.au, Perth Now

Lisää aiheesta:

Tinderin "swaipatuin" mies antaa vinkit täydellisen matchin löytämiseenKannattaako Tinderiin napata autokuva tai kuntosaliselfie? – "Varmasti on naisia, joihin ne uppoavat"Liian kaunis deittisovellukseen? "Sain osuman kaikkien kanssa, joista pidin" – Tinder poisti Lunan, 21, tilin luultuaan sitä huijarin tekeleeksiLähes 15 000 osumaa saanut ”Herra Tinder” löysikin kumppanin perinteisellä tavalla – tämä kiinnitti huomion: ”Tajusin, etten tarvitse sovellusta löytääkseni rakkauden”Tällä erotutaan massasta: 21-vuotias Sam pisti kaiken peliin deittiprofiilissaan – "ei huonoin seksissä"Tinder-kuvassa saliselfie? Jatka matkaa – sinkku, älä sano "kyllä" tällaisille ihmisille
TinderTreffitSosiaalinen mediaSeksi ja parisuhdeLifestyle

Tuoreimmat aiheesta

Tinder
  • 24.8.06:29
    Rakkaus

    Kun henkilö kertoi "nettirakkaastaan", yksityisetsivä Jussin hälytyskellot alkoivat soida

  • 13.8.09:01
    Rakkaus

    Tapasitteko deittisovelluksessa? Voi olla huono juttu

  • 8.7.19:30
    Sovellukset

    Nettideittaajaa vaanii jatkuva "karkkikauppaefekti" – näin toimivat Tinderin suomalaiset haastajat

  • 9.6.20:07
    Seksi ja parisuhde

    Tinder kokeilee pituusfiltteriä

  • 09.08.202420:45
    Seksi ja parisuhde

    Näin olympialaiset näkyvät pornosivustolla ja deittisovelluksissa