Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Tinder aikoo antaa naisille lisää valtaa – lainaa Bumblesta tuttua ominaisuutta, joka sallii vain naisten aloitteet

Tulevaisuudessa Tinderiin on tulossa päivitys, joka antaa naisten päättää, haluavatko he sallia miesten ottavan kontaktia, vai haluavatko ottaa ohjat kokonaan käsiinsä ja tehdä aloitteen itse.
Tulevaisuudessa Tinderiin on tulossa päivitys, joka antaa naisten päättää, haluavatko he sallia miesten ottavan kontaktia, vai haluavatko ottaa ohjat kokonaan käsiinsä ja tehdä aloitteen itse.Shutterstock
Julkaistu 15.02.2018 10:04

MTV LIFESTYLE

Deittisovellus Tinder lainaa uudessa päivityksessään kilpailijaltaan Bumblelta lainattua ominaisuutta, joka sallii vain naisten tekemät aloitteet. Tinderissä ominaisuus tulee olemaan valinnainen, ja nainen saa päättää, kytkeekö uuden ominaisuuden käyttöön. Asiasta uutisoi Market Watch.

Tinderissä aloitteen on alusta asti voinut tehdä kumpi tahansa, kun pari eli match on löytynyt.

Tinderin kanssa samoista markkinoista kilpaileva deittisovellus Bumble sen sijaan antaa naisille enemmän valtaa päättää, kenen kanssa ja milloin he haluavat aloittaa keskustelun, sillä Bumblessa aloitteen voi tehdä vain nainen. 

Tulevaisuudessa Tinderiin on tulossa päivitys, joka antaa naisten päättää, haluavatko he sallia miesten ottavan kontaktia, vai haluavatko ottaa ohjat kokonaan käsiinsä ja tehdä aloitteen itse.

Päivityksen käyttöönoton aikataulua ei ole vielä vahvistettu, ja ominaisuutta aiotaan vielä testata ennen lopullista käyttöönottoa, kertoo Techcrunch.

Lähteet: Market Watch, .

Tech Crunch

***

Sisältö ei valitettavasti ole saatavilla.

Lisää aiheesta:

Tinder kokeilee pituusfiltteriäTinderiltä mielenkiintoinen uudistus: Antaa mahdollisuuden blokata tosielämän tututTinderiin on luvassa videotoiminto – herätti heti ainakin yhden huolenAaron, 31, kehitti omalaatuisen deittisovelluksen – muilta miehiltä pääsy kielletty: "Jos elämä antaa sinulle sitruunoita..."Tinderiin on tulossa uusi, karmiva ominaisuus – stalkkeri voi halutessaan seurata liikkeitäsi ja löytää lempikahvilasiTinder testaa uutta ominaisuutta: "Valmistaudu saamaan enemmän matcheja"
DigiLifestyle

Tuoreimmat aiheesta

Digi
  • 05:00
    Ukrainan sota

    Ukraina hyökkäsi Venäjän eliittiyksikön tukikohtaan

  • Eilen23:45
    Tekoäly

    Nvidian tulos julki – ennätyksellinen liikevaihto

  • Eilen13:06
    Verkkohuijaukset

    Saitko viestin "Elisalta"? Tällaisista huijauksista raportoidaan nyt

  • Eilen06:27
    Suomi

    Datakeskushurmos jyllää, mutta mitkä ovat todelliset hyödyt? Tutkijalta varoituksen sana

  • ti20:17
    Saksa

    MTV Berliinissä: Eurooppa varustautuu kiireellä ja Saksassa käy nyt kova pöhinä