Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Suunnittelijat eivät suostuneet pukemaan laulajaa gaalaan – tähti tylytti somessa

Bebe Rexha tylytti Instagramissa vaatesuunnittelijoita, joiden mielestä hän on liian suuri gaala-asuun. 
Bebe Rexha tylytti Instagramissa vaatesuunnittelijoita, joiden mielestä hän on liian suuri gaala-asuun. FayesVision/WENN.com
Julkaistu 23.01.2019 19:09

MTV VIIHDE

Bebe Rexha tylytti Instagramissa vaatesuunnittelijoita, joiden mielestä hän on liian suuri gaala-asuun. 

Laulaja Bebe Rexha julkaisi Instagramissa videon, jolla kertoo pöyristyttävästä kokemuksestaan. Tähti osallistuu helmikuun alussa Grammy-gaalaan yhtenä ehdokkaana ja on yrittänyt saada muotisuunnittelijan tekemään itselleen juhlaan asun.

LUE LISÄÄ: Sara Chafak häikäisee tuoreella kuvallaan: "Upea, kaunis nainen"

Videolla Rexha kertoo, että moni suunnittelija kieltäytyi vaatettamasta häntä, koska hän on kokoa 8. 

– Tiimini keskusteli monen suunnittelijan kanssa, ja moni heistä ei halua pukea minua, koska olen "liian suuri". Kirjaimellisesti, "liian suuri", Rexha hämmästelee. 

– Jos koko 6/8 on liian suuri, en tiedä, mitä sanoa. Sitten en halua käyttää teidän v***n mekkojanne, koska tuo on hullua. Teidän mukaanne naiset, jotka ovat kokoa 8 tai yli eivät ole kauniita eivätkä voi käyttää teidän pukujanne. 


Kuvan alla Rexha kirjoittaa ymmärtävänsä, ettei hänen tyylinsä ja musiikkinsa ole kaikkien mieleen. 

– Mutta älkää väittäkö, ettette voi pukea ihmistä, joka ei ole mallikokoa. Voimauttakaa naisia rakastamaan kehojaan sen sijaan, että saatte tytöt ja naiset tuntemaan itsensä huonoiksi kokonsa takia. Olemme kauniita missä koossa tahansa! Pieninä tai suurina! 

– Ja minun koon 8 kroppani on silti menossa Grammyihin! nainen sivaltaa. 

Julkaisu on saanut valtavasti tukea niin faneilta, kollegoilta kuin suunnittelijoiltakin. Rexhalle on sittemmin satanut tarjouksia Grammy-puvun suunnittelusta. 

– Olet kaunis! Jokainen nainen missä tahansa koossa on kaunis! Kerro kun voin alkaa luonnostella, pukusuunnittelija August Getty kirjoittaa. 

Lähde: People

Lisää aiheesta:

BB-tähti Sofia Tuomola saapui punaiselle matolle täysin läpinäkyvässä mekossa – napakka vastaus kritiikkiinRita Ora käänsi katseita "nakumekossa" – jakoi mielipiteet: "Antakaa hänen tehdä vartalollaan mitä hän haluaa"Korsettiin pukeutunut Billie Eilish, 19, poseeraa lähes tunnistamattomana Voguen kannessa – kipakka viesti arvostelijoilleTaas uusi pikkulapsi sai "maailman kauneimman" tittelin – vanhemmille sataa kritiikkiä: "Anna, etkö pelkää seurauksia?"Kipeä paljastus vaatteiden kokomerkinnöistä – 27-vuotias julkaisi hämmentävän kuvanTeinimalli avautuu mallibisneksen raadollisuudesta: "Minua käskettiin laihduttamaan, vaikka olen alipainoinen"
Kauneus ja tyyliMusiikkiMuotisuunnittelijat

Tuoreimmat aiheesta

Kauneus ja tyyli
  • 2.11.14:15
    Asusteet

    Suoraan töistä pikkujouluihin? Näin loihdit arkiasusta hetkessä juhlavamman

  • 29.10.15:59
    Milano-Cortina 2026

    Näissä asuissa Suomi osallistuu Milano-Cortinan talviolympialaisiin

  • 29.10.09:42
    Takaisinvedot

    Vauvanvaatteissa vakava vaara – ota nämä heti pois käytöstä!

  • 28.10.12:52
    Muotimaailma

    Sami Sykkö nimeää suomalaisten muotimerkkien helmasynnin

  • 24.10.12:51
    Ihonhoito

    Asiantuntijat varoittavat kosmetiikan karkkituotteista: "Erityisen haitallisia nuorille"