SuomiAreena goes Slush: Mitä kasvuyrityksiltä voisi oppia?
Slush-tapahtumassa on myös erityinen SuomiAreena goes Slush -keskustelu.
Teknologia- ja kasvuyritystapahtuma Slush valtaa tänä vuonna messukeskuksen. MTV on mukana jo kolmatta kertaa, ja uutena elementtinä on SuomiAreenan yhdistäminen teknologiatapahtumaan.
SuomiAreena goes Slush -keskustelun juontaa Tapio Nurminen. Keskustelemassa ovat ainakin Rovion Peter Vesterbacka, yrittäjä Sami Inkinen , Tekesin Jukka Häyrynen ja teknologiateollisuuden Jukka Viitasaari.
Aiheena ovat: Kasvuyritysten näkymät meillä ja maailmalla: Missä me ollaan hyviä? Missä mättää? Mitä kasvuyritykset voisivat oppia perinteisimmiltä yrityksiltä ja päinvastoin?
Uusimmat
-
15:00
MTV seuraa: Emilia-Romagnan GP – Imolassa sataa, F1-kisan startti lähestyy
-
14:56
Revontulibongari Reetta ikuisti toissa yönä maagisen näytöksen taivaalla: "En ole koskaan nähnyt noin voimakkaita revontulia"
-
14:51
Youtube-tähti Lakko, 28, menetti vaimonsa kanssa kaksi lasta – kertoo uudella videolla järkyttävästä elämänvaiheesta
-
14:47
Aki Ajon 16-vuotias kuljettajalupaus vankisti MM-johtoaan ja millä tavalla! Jäätävä ohitus viimeisellä kierroksella toi toisen peräkkäisen voiton
-
14:36
Kansanedustaja Kärnä vaatii oikeuskansleri Pöystin eroa: ”Ei selkeästi ymmärrä omaa rooliaan”
-
14:32
Norwichilta polleaa nousuilakointia somessa – Teemu Pukki kuvan pääroolissa
-
14:25
Poikien liekkileikeistä vaarallinen tilanne Joensuussa – "Toinen yllyttänyt ja toinen koittanut estellä"
-
14:25
Kahden auton nokkakolari Mäntsälässä – tie jouduttiin sulkemaan, kuljettajat vietiin sairaalaan
-
14:17
Mick Schumacher tuhonnut jo F1-kohulupauksen? – "Ei puhuta pelkästään päihittämisestä"
-
14:13
Venäläislääkäri: Navalnyi kuolee lähipäivinä, jos ei pääse hoitoon
-
14:04
Kainuun pandemiapäällikkö pitää koronatiedotusta liian synkkänä: "Kesä tulee ja tauti laantuu, on aika hieman hengähtää"
-
14:03
Kiti Kokkosen puutarhavinkki naurattaa sosiaalisessa mediassa – kukkien kasvatus ei mennyt niin kuin Strömsössä
-
13:59
THL: Suomessa on todettu 498 uutta koronavirustartuntaa viimeisen kahden päivän aikana
-
13:59
Suomessakin myytävä uutuusauto sai törmäystestissä vain kaksi tähteä: "Epäilemättä löytänyt markkinarakonsa"
-
13:53
MTV seuraa koronan etenemistä: Ensimmäisen koronarokoteannoksen on nyt saanut 1,3 miljoonaa suomalaista
-
13:37
Tutkija: Venäjä näkee Pohjolan puolustusjärjestelyt osana Naton vahvistumista
-
13:15
Vahvistus: F1 rantautuu uuteen kohteeseen Yhdysvalloissa – Miamin kisalle pitkä sopimus
-
13:08
Tshadissa taistelut lähestyvät pääkaupunkia presidentinvaalien ääntenlaskun ollessa kesken – USA käski diplomaattinsa pois maasta
-
13:03
40 vuotta täyttävä Elastinen MTV Uutisten erikoishaastattelussa: "Kaikista suurin syy siihen, että olen jaksanut jatkaa…"
-
12:59
Yhdysvaltalainen Erin on 32. viikolla raskaana – julkaisi kuvan "oudosta" vauvavatsastaan
-
Lataa lisää