Nuoren rallilahjakkuuden Teemu Sunisen kartanlukijana toimii kokenut Mikko Markkula. 35-vuotias helsinkiläinen on nuorelle Suniselle paras mahdollinen aisapari matkalla rallimaailman absoluuttiselle huipulle.
Markkula on aiemmin toiminut muun muassa Juho Hännisen, Andreas Mikkelsenin ja Janne Tuohinon kartturina. Mies siis tietää mistä puhuu.
- Ei se sattumaa ole, että Teemu on noussut niin nopeasti kohti huippua. Hän on nopea oppimaan ja ennen kaikkea nöyrä kuuntelemaan palautetta. Tämä ominaisuus puuttuu aika monelta, Markkula valottaa.
- Teemulla on lisäksi tosi pitkä kilpailutausta, vaikka rallista kokemusta onkin vähemmän. En ole vastaavaa pääkoppaa nähnyt kenellekään. Tuollaista henkistä kanttia ei muilla ole.

