Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Shirly Karvinen Miss Universum -jälkipyykistä: "Lyödään lyötyä"

Julkaistu 05.02.2017 14:21

MTV VIIHDE

Putouksen livelähetyksessä vieraillut Miss Suomi 2016 Shirly Karvinen antoi napakan kommentin Miss Universum -kisaan liittyvästä jälkipyykistä.

Miss Suomi Shirly Karvinen nähtiin Putouksen suorassa lähetyksessä lauantaina 4. helmikuuta 2017. Kaunotar oli mukana ”Ratiomies” Murosen Karin Napakymppi-henkisessä visailussa.

Karvinen edusti Suomea tammikuussa järjestetyissä Miss Universum -kilpailuissa Filipiineillä. Suomalaiskaunottarelta jäi finaalipaikka saamatta. Kisan ratkettua monelta taholta lauottiin mielipiteitä Suomen menestymättömyydestä Miss Universum -kilpailuissa. Mielipiteitään mediassa jakoivat muun muassa Marjo Sjöroos, Lola Odusoga ja Riku Campo.

Putous-kulisseissa kaunotar lausui napakan mielipiteen Miss Universum -kisojen jälkeen mediassa velloneille kommenteille.

– Tiesin, että jos sijoitusta ei tule, niin samat ihmiset ovat kommentoimassa. On harmi, että lyödään lyötyä. Se kertoo heistä enemmän ihmisenä kuin minusta tai missiorganisaatiosta, Karvinen kommentoi.

– Miss Universumit ovat isot kansainväliset kisat. Siellä on 86 tyttöä eri maista, joten siihen liittyy paljon muutakin kuin se kisasuoritus. Ei kannata lähteä katumaan tai harmittelemaan. Tiedän tehneeni oman parhaani, hän jatkoi.

Nuori nainen aikoo jättää kuulemansa ja lukemansa kommentit omaan arvoonsa.

– Keskityön mieluummin positiiviseen ja siihen, että olen kotona, teen töitä ja nautin elämästä. Olen joka tapauksessa ylpeä itsestäni eikä muiden ihmisten kommentit muta sitä asiaa, Karvinen lisäsi.

Viimeksi Suomi pääsi Miss Universum -kilpailuissa kolmen parhaan joukkoon vuonna 1996 Lola Odusogan edustamana.

Shirly Karvinen mukana Putouksen "Napakympissä"

Sisältö ei valitettavasti ole saatavilla.

Putous lauantaisin klo 19.30 MTV3-kanavalla.

Lisää aiheesta:

Video: Miss Suomi -kisaajat poseeraavat näyttävissä bikinikuvissa – finalisti avautuu henkilökohtaisesta aiheestaMissikaunottaret poseeraavat jäätävissä olosuhteissa – riisuutuivat pakkasella bikineihinKolme kaunotarta jätti Miss Suomi -kisan kesken – ennakkosuosikki vetäytyi kilpailusta viime metreilläMiss Suomi Alina Voronkova tyrmää missifinalisteihin kohdistuvan kritiikin: "Meillähän oli arvovaltainen tuomaristo"Sinkkuna elävä uusi Miss Suomi: "Toisen ihmisen voi tavata missä ja milloin vaan"Upeaa Shirly Karvinen! Suomalaiskaunotar hehkui Miss Universum -finaalivalinnoissa
Putous

Tuoreimmat aiheesta

Putous
  • 16.8.13:03
    Katri Helena

    Tämä yhtye lämmittelee tänään Katri Helenaa – nousi suosituksi Tiktokissa

  • 7.7.20:35
    Katri Helena

    Tämä yhtye lämmittelee Katri Helenaa jäähyväiskeikalla – nousi viraaliksi Tiktokissa

  • 1.6.12:08
    Joonas Kääriäinen

    Joonas Kääriäinen yritti minglailla vasten tahtoaan – sai tylyn vastaanoton ohjaajalta: "Se oli ihan hirveää"

  • 13.4.08:20
    Inkeri Hyvönen

    Putous-tähti Inkeri Hyvönen oli luopumassa unelmastaan useiden pettymysten jälkeen – viimeinen yritys oli kuitenkin ratkaiseva

  • 31.3.10:25
    Antti Tuomas Heikkinen

    Antti Tuomas Heikkinen jättää Putouksen – tunteikas avautuminen