Susanna Penttilä on yksi Selviytyjät kauden kilpailijoista.
Yrittäjä ja seurapiirikaunotar Susanna Penttilä on yksi uuden Nelosen Selviytyjät Suomi -kauden kisaajista.
– Selvisin hengissä. Fiilis on ihana ja jännityksellä odotan, että ohjelma tulee ulos, Penttilä naurahtaa MTV Uutisille.
Hieman yllättäen hän koki raskaimmat hetkensä juuri ennen saarelle lähtöä. Ennen lähtöä Penttilän olotila oli paniikinomainen.
– Ennen Selviytyjiin lähtöä itkin ja mietin useaan otteeseen lähdenkö vaiko en. Kaikkein rankinta oli se, kun jouduin jättämään pienen lapseni Suomeen isälleen ohjelman kuvauksien ajaksi, hän myöntää.
Lue myös: Muusikko Paul Elias Uotila kertoo haasteistaan Selviytyjät-ohjelman kuvauksissa: "Ei saanut olla ihan oma itsensä ja piti pelata sitä peliä"
Toisinaan ikävä kävi mielessä myös saarella ollessa.
– Äitinä olisin halunnut, että minulla olisi ollut puhelin, jotta olisin saanut pitää yhteyttä lapseeni. Muuten en kaivannut puhelinta laisinkaan koko reissulla.