Seksikolumni: Liukuvoide – ystävä vai salakavala laiskuuttaja?
Onko se nyt niin väärin, jos käyttää liukuvoidetta?
Amerikkalainen urhelijanainen kohahdutti tällä viikolla liukkarikommenteillaan, hänen mielestään liukuvoidetta käyttävät vain laiskat.
Ymmärrän pointin. Olisihan se kiva, että olisi aikaa makoilla sängyssä jalat levällään ja huokailla menemään, kun mies puurtaa. Olen kuitenkin realisti (eli vanha) ja kiireinen perheenäiti. En minä ehdi miettiä tuollaista ja ottaa stressiä (siitäkin), käyttääkö liukuvoidetta vai ei.
Totuus vaan on se, ettei kaikilla ole aikaa toteuttaa joka kerta lämmittelyä pitkän kaavan mukaan. Kun on herätty aikaisin aamulla, puurrettu töissä ja kotona koko päivä, ei siinä enää jaksa lasten mentyä nukkumaan käyttää koko iltaa nesteen heruttamiseen. Ja kaikki eivät vain kiihotu sillä samalla siunaaman sekunnilla, kun peli alkaa. Totta kai liukkari laiskistaa. Jos näkisi vaivaa enemmän ja keskittyisi hetkeen, ei liukuvoidetta tarvitsisi.
Tarkoitus ei kai ole kilpailla siitä, miten työ suoritetaan. Pietarin porteilla ei katsota seksiansioluettelosta, onko käyttänyt liukuvoidetta vai ei. Tärkeintä on kuitenkin se, että ylipäätänsä haluaa puolisoaan ja harrastaa seksiä tämän kanssa.
Uusimmat
-
12:09
Isoisän henkilöllisyyden selviäminen sai Pete Parkkosen miettimään valintojaan: "Tuntuu, että geenit on ohjannut mua"
-
12:03
THL: Suomessa todettu 720 uutta koronatartuntaa
-
12:00
C Moren uudet urheiluvodcastit alkavat: Mertaranta & Mertaranta -sarjan ensimmäinen jakso julkaistu
-
11:55
Poliisi tutkii pahoinpitelyä yläkoulussa Tampereella – epäiltynä useita nuoria, uhrista levitettiin videoita somessa
-
11:49
MTV seuraa koronan etenemistä Suomessa: Uusia tartuntoja 720
-
11:47
Kateissa ollut muistisairas nainen löytyi hyväkuntoisena Torniossa
-
11:42
Romain Grosjeanin ex-pomo pelkää kuskin tapattavan itsensä – veti rahansa pois: "En pysty kohtaamaan leskeä ja hänen kolmea lastaan"
-
11:38
Prinssi Harry täräytti yllättäen tv:ssä suorat sanat "megxitistä" jo ennen kohuttua Oprah-haastattelua: "Tein kuten kuka tahansa olisi tehnyt"
-
11:27
Petteri Orpon kolumni: Maakuntauudistus on kehno pienelle, huono suurelle
-
11:26
Matemaatikkoisäkin hämmästyi 7-vuotiaan kotitehtävästä: "Voisiko joku auttaa minua keksimään vastauksen?"
-
11:18
Verkko-ostoksiin merkittävä muutos – kaikki EU:n ulkopuolelta tulevat ostokset tullattava heinäkuusta lähtien
-
11:15
Kuljettaja loukkaantui vakavasti ulosajossa Lohjalla – auto sinkoutui useita kymmeniä metrejä
-
11:02
Lehtikeisari Urpo Lahtisen elämästä tehdään sarja – pääosassa Aku Hirviniemi
-
10:59
Jan Vapaavuori Sanna Marinin korona-analyysistä: Pääministeri on väärässä
-
10:56
MM-rallitähti heti hankeen Rovaniemellä – Kalle Rovanperältä vahva avaus testierikoiskokeella
-
10:47
Sihvonen: SM-liigan kärkisijoilla hämmentävä yhtälö – kaksi pian työtöntä työnhakijaa loistaa uudistuneina
-
10:42
Danske Bankilla ongelmia: Palkat ja etuudet eivät ilmestyneet aamulla tileille – vika saatu korjattua
-
10:40
IS: Hiihtoloma räjäytti koronatestien määrän Levillä
-
10:34
Jokerit hylkäämässä MM-kultaleijonan – tarjouksia satelee Euroopan sarjoista
-
10:34
Vakavasti sairaan lapsen Nurmijärvellä tukehduttanut isäpuoli tuomittiin murhasta – aiheutti uhrille voimakasta kipua ja kärsimystä
-
Lataa lisää