Seksikäs-Suklaa kokee saavuttaneensa elämässään noin 25 prosenttia kaikesta siitä, mitä hän tavoittelee.
Mediapersoona Seksikäs-Suklaa, eli Luyeye ”Viki” Konssi, tutustui uuden Fleksaajat-ohjelman puitteissa rikkaisiin ihmisiin, jotka myös näyttävät olevansa rikkaita, eli fleksaavat. Ohjelman ensimmäinen kausi alkaa 18. huhtikuuta, ja Konssin kanssa juontamassa ovat myös YouTubesta tuttu Molybros, eli Ibrahim ”Iba” Manza ja Abdirahman Keinaan.
Konssille fleksaaminen on sitä, että ihminen näyttää, mitä kaikkea hän on saavuttanut.
– Jos olet aina halunnut Rolex-kellon ja olet säästänyt tilillesi 50 tonnia ja ostat kellon, niin olet ansainnut sen. En katso sellaista pahalla. Monesti jengi katsoo pahalla, jos joku toinen menestyy, mutta ei se ole minulta pois. Se pikemminkin motivoi minua, Konssi kertoi MTV Uutisille ohjelman mediatilaisuudessa 16. maaliskuuta.
Ohjelmassa käsitellään myös digitaalista fleksaamista. NFT, eli Non-Fungible Token, tarkoittaa esimerkiksi sitä, että taiteilijat, artistit ja musiikintuottajat myyvät tuotoksiaan NFT-muodossa, eli digitaalisesti. Tällaiset tuotokset voivat olla vaikka digitaalisia taideteoksia tai koripallojoukkueen digitaalisia keräilykortteja.
