Sampo ja Minttu Kaulanen vierailivat Viiden jälkeen -ohjelman erikoishaastattelussa kertomassa muun muassa uudesta arjestaan Jounin Kaupan myymisen jälkeen.
Michele "Minttu" Murphy-Kaulasen ja Sampo Kaulasen elämässä ovat puhaltaneet tänä vuonna muutoksen tuulet, kun Sampo kertoi huhtikuussa myyneensä Jounin Kaupan. Hän kertoi allekirjoittaneensa kaupan Kesko Oyj:n kanssa ja näin ollen myyvänsä Ylläksen liepeillä olevan, Äkäslompolon kylässä sijaitsevan Jounin Kaupan liiketoiminnan, rakennukset sekä maa-alueet.
Samoihin aikoihin Sampo ilmoitti ostaneensa Leviltä huvilan, jota aikoo vuokrata.
Minttu ja Sampo Kaulanen vierailivat maanantaina 16. lokakuuta Viiden jälkeen -erikoishaastattelussa kertomassa muun muassa uudesta arjestaan Jounin Kaupan myymisen jälkeen. Sampo kertoi haastattelussa, että ajatus Jounin Kaupan myymisestä sai viimeisen sysäyksensä viime vuonna.
