Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Renny Harlin paljastaa taustat välirikolle velipuolensa kanssa – vuosikymmenten hiljaisuus: "Sen jälkeen ei olla oltu tekemisissä"

1:10Ohjaaja Renny Harlin kertoo, miksi ei ole tekemisissä velipuolensa kanssaVideolla Renny kertoo, mikä pilasi veljesten välit ja olisiko hän itse valmis korjaamaan tilannetta.
Julkaistu 22.07.2023 09:33
Toimittajan kuva

Iriz Silander

iriz.silander@mtv.fi

@iriziriz
Toimittajan kuva
Terhi Romo

terhi.romo@mtv.fi

Ohjaaja Renny Harlin ei ole ollut tekemisissä velipuolensa kanssa kymmeniin vuosiin.

Menestysohjaaja Renny Harlin ja hänen vaimonsa Johanna Harlin pääsevät vastaamaan polttaviin kysymyksiin Tähdet vs. google -ohjelmassa. Nettikansaa on kiinnostanut tieto Rennyn veljestä, mikä yllättää sekä Rennyn että Johannan. 

– Minulla on velipuoli isäni aikaisemmasta avioliitosta. Emme ole olleet tekemisissä moneen kymmeneen vuoteen. Siinä mielessä meillä ei ole suhdetta. 

Ohjelmassa Renny kertoo, miksi veljesten välit jäätyivät. 

– Elämässä ei ole mitään hyötyä velloa negatiivisissa tunnelmissa ketään kohtaan, mutta tein silloin päätöksen äitini ja isäni takia, että mieluummin ei olla tekemisissä. Sen jälkeen ei olla oltu tekemisissä.

Onko Rennylla ja Johannalla avioehto? Entä kuinka rikas Renny on? Katso koko Harlinien jakso MTV Katsomosta.

1:00Harlinit paljastavat haaveilevansa perheenlisäyksestäVideolla Harlinit paljastavat haaveilevansa perheenlisäyksestä ja kertovat Coco-vauvan kuulumisia.

Tähdet vs. google -sarjassa Suomen suosituimmat viihdetähdet kertovat vastaukset nettikansaa kiinnostaviin kysymyksiin. Iriz Silanderin juontaman sarjan vieraina nähdään elokuvamaailman tähtipari Renny & Johanna Harlin, säämies Pekka Pouta, yrittäjä Sointu Borg sekä Salatut elämät -sarjasta tutut näyttelijät Kerttu Rissanen ja Maija-Liisa Peuhu. 

Kaikki jaksot katsottavissa nyt MTV Katsomossa. 

Lue myös nämä: 

Onko Johanna ja Renny Harlinilla avioehtoa? Näin pari vastaa

Milloin nähdään Salkkarit-superparin häät? Kerttu Rissanen: "Olisi ihanaa järjestää häät, mutta…"

Sointu Borg paljastaa – tuhlasi Janni Hussin polttareihin jättisumman: "Se oli minulta törsäys"

Salkkarit-tähti Maija-Liisa Peuhu paljastaa vihdoin suosikkihahmo Ulla Taalasmaan iän: ”Haluaisin, että olisi 20 vuotta nuorempi”

Ovatko Jaakko Parkkali ja Erna Husko yhdessä? Katso sometähden hulvaton reaktio

Kolmen lapsen äiti Sara Parikka kertoo, haaveileeko perheenlisäyksestä: "Olen todella lapsirakas"

Niko Saarinen oikoo väitteitä – näin eteni Big Brother -ohjelmassa nähty viinilasitappelu

Sara Parikka paljastaa yksityiskohtia häistään

Niko Saarinen kuvailee millaiseksi muuttuu kännissä: "Käyn yleensä kaikki tunneskaalat läpi"

Sara Parikka siirtyi suoraan lukiosta työelämään: "Aikoinaan kriiseilin tätä tosi paljon"

Niko Saarinen keskeytti armeijan kahden tunnin jälkeen – kertoo nyt mitä tapahtui

Tähän tuotteeseen ex-Salkkarit-tähti Sara Parikka on valmis tuhlaamaan: "Kymmenen vuotta sitten ei raaskinut ostaa"

Lisää aiheesta:

Renny Harlinilla yllättävä kakkosammatti: "Olen maailman ainut elokuvaohjaaja, joka on myös…"Renny ja Johanna Harlinin Myy-koira villitsi MTV Uutisten studiolla – keskeytti kuvauksetRenny Harlin paljastaa, miksi leikkasi Hollywoodin hurmanneet kutrinsa – sai myös lempinimen hiustensa vuoksiTämä kysymys yllätti Renny Harlinin täysin: "En osannut muuta kuin olla rehellinen"Onko Renny Harlin rikas? Menestysohjaaja avoimena varallisuudestaanRenny ja Johanna Harlin toivovat perheenlisäystä: "Työn alla"
Renny HarlinJohanna HarlinTähdet vs. googleSeurapiirit

Tuoreimmat aiheesta

Renny Harlin
  • 9.10.10:20
    Johanna Harlin

    Podcast: Renny Harlinilla ja laulaja Adelella yhteinen historia – supertähti teki ohjaajalle avokätisen eleen

  • 24.9.09:30
    Johanna Harlin

    Renny ja Johanna Harlin puhuvat podcastissa avoimesti seksistä – pariskunnalla on erikoinen ongelma

  • 14.9.11:55
    Johanna Harlin

    Harlinien lapset oppivat arjessaan kolmea eri kieltä – näin he kommunikoivat vanhempiensa kanssa

  • 20.8.09:50
    Johanna Harlin

    Johanna ja Renny Harlin avoimina lapsihaaveistaan: "Kaipaamme vielä sellaista pientä tuuditettavaa"

  • 20.8.09:34
    Johanna Harlin

    Renny ja Johanna Harlinilta uusi aluevaltaus – tarjoilevat muun muassa intiimejä vinkkejä rakkauteen