Svensk Damtidningin mukaan prinsessa Madeleinen perheen Floridan-kotiin murtauduttiin. Prinsessa tahtoi muuttaa, koska ei enää tuntenut oloaan turvalliseksi.
Ruotsin prinsessa Madeleine on asustanut puolisonsa Chris O’Neillin ja pariskunnan kolmen lapsen kanssa jo pidemmän aikaa Yhdysvalloissa.
Hiljattain kuitenkin uutisoitiin, että perhe on muuttanut pois Floridan Miamissa sijaitsevasta hulppeasta talostaan, joka oli perheen koti vajaan kahden vuoden ajan.
Lue myös: Ruotsin prinsessa Madeleinea ei uskoisi tämän asun perusteella kuninkaalliseksi
Noin 2,9 miljoonan euron arvoisessa ja 700 neliömetrin suuruisessa talossa oli muun muassa oma uima-allas, tenniskenttä ja viinikellari. Pari oli talossa vuokralla, mutta ruotsalaisten tiedotusvälineiden mukaan talo laitettiin myyntiin viime vuoden puolella.


