Povekkaille naisille kehitettiin oma uimapatja: "Upeaa tarjota isorintaisille jotain sellaista, mitä ei muualta saa"

Rintaliivejä valmistava Bravissimo muutti aprillipilansa todeksi.
Yllä olevalla videolla asiaa suomalaisen Jasminin #vapautarinnat-kampanjasta.
Vaikka moni pienirintainen kadehtii isompia povia, ovat monet ongelmat tuttuja isorintaisille. Rintaliivejä valmistava Bravissimo huijasi isorintaisia aprillipäivänä tänä vuonna väittäen keksineensä ratkaisun kesäiseen ongelmaan: nimittäin uimapatjan, jossa oli kuoppa mahduttamaan suuremmatkin rinnat kyytiin.
Pilkka osui omaan nilkkaan, sillä isorintaiset innostuivat keksinnöstä oikeasti. Niinpä yritys päätti vastata todelliseen tarpeeseen ja toi patjan kesän markkinoille.
Jos julkaisu ei näy, voit katsoa sen täältä.
– Aprillipilaamme reagoitiin niin fantastisella tavalla, että ajattelimme katsoa, olisiko mahdollista hoitaa tämä ajoissa kesää varten – meistä on upeaa, että voimme tarjota isorintaisille jotain sellaista, mitä ei muualta saa, ja ajattelimme, että tämä olisi todella hauska juttu lomalle, Bravissimo edustaja kertoi Metro-sivustolle.
Uimapatja on muuten tavallisen patjan näköinen, mutta niskatuen alapuolella on "mukiteline" rinnoille. Näin siinä on helppo maata vatsallaan.
Lähde: Metro
Uusimmat
-
14:45
Puolisotilaallisen ryhmän iskua pelätään Washingtonissa – tämän takia 4. maaliskuuta on QAnon-salaliittoteoreetikoille tärkeä päivä
-
14:45
Tuima katse ja rööki kädessä! Tältä Anna Puu näytti festareilla teini-ikäisenä – laulajan vaatetus herätti hilpeyttä: "Mikä toi kalsaripaitamuoti oli"
-
14:40
Alustavat tiedot: Iisalmen joogayrittäjään liittyvässä koronatapauksessa kymmenen tartuntaa ja 60 altistumista
-
14:38
Mika Kaurismäki ohjaa seuraavan Mielensäpahoittajan – elokuvassa etsitään Escortia
-
14:30
Kaksi miestä vangittu Kangasniemen henkirikoksesta – tapausta tutkitaan murhana
-
14:29
Airiston veneturman tuomio julki: Moottoriveneen kuljettajalle ehdollista vankeutta
-
14:14
Hallitus siunasi Finavian pääomittamisen – käytössä enintään 318 miljoonaa euroa
-
14:11
WHO varoittaa: Euroopan koronatartuntamäärät kasvussa
-
14:02
Norjalainen hiihtotähti: MM-kisat ohi – kotimaassa tärkeä hetki edessä
-
14:01
Annika Saarikko: Puoliväliriihessä keskusta tyrmää yritysverojen noston ja vaatii muutoksia työttömyysturvaan
-
14:00
Ruotsalaistähdet itsevarmana ennen naisten viestiä: "Sulkekaa kaupat, pysäyttäkää junat"
-
13:53
No nyt on iranilaismiehellä näppärä härveli! Ali muutti läjän romurautaa päitä kääntäväksi moottoripyöräksi – tämä video saa sinut epäilemään silmiäsi
-
13:53
Ruotsin eilistä veitsihyökkäystä ei tutkita terroritekona
-
13:47
Timo Soini ei lähde enää ehdolle – muut sinisten valtuutetut siirtyvät nyt-liikkeeseen
-
13:45
THL: Suomessa viisi uutta koronakuolemaa
-
13:45
Jari Isometsä teki erityisen huomion viestijaottelusta, suomalaisdebytantilla merkittävä rooli – "Hän on tiukassa paikassa"
-
13:42
MTV seuraa koronan etenemistä: Ensimmäisen koronarokotteen saanut noin 426 000 suomalaista – uusia koronakuolemia todettu
-
13:36
Ilkka Herola epäonnistui mäkiosuudella, ladulle jäi valtavasti kirittävää: "Ei tarvitse kummoista sulamista, kun se näyttää tuolta"
-
13:32
Koronarajoitukset kiristyvät Varsinais-Suomessa ja Satakunnassa – yli 10 henkilön asiakastiloja suljettava
-
13:30
Maajussi-Mustafa kertoo, mitä odottaa puolisoltaan: "Haluan naisen, joka rakastaa minua heti"
-
Lataa lisää