Paikallisbussin hurja ohitus tallentui autokameraan – nokkakolari vain sekunneista kiinni
Hurja vaaratilanne tallentui autokameraan.
Iso-Britannian Birminghamissa 10. syyskuuta sattunut tapaus olisi voinut päättyä katastrofaalisin seurauksin.
Videolla paikallisbussi lähtee ohittamaan oikeanpuolista kaistaa kahta autoa.
Ohitus ei kuitenkaan mene aivan nappiin, sillä bussin käyttämää kaistalla vastaan ajaa vastaantulija. Molemmat autot joutuvat tekemään äkkijarrutuksen.
Videon kuvaajan mukaan kyseessä on Britannian kansallisen bussipalvelun linja-auto. Hän kertoo, että linja-autossa oli matkustajia.
– Vastaantulevan autoilijan oli pakko peruuttaa, jotta linja-auto pääsi takaisin oikealle kaistalleen, videon kuvaajaa kertoo.
Uusimmat
-
16:46
Jussi Heikelä ja Elina Valtonen: Ero!
-
16:43
Laaja huumejuttu Oulussa toi 15:lle vankeustuomiot – poliisin arvio: Takavarikoitujen huumeiden katukauppa-arvo jopa 2 miljoonaa
-
16:42
Iivo Niskanen pahassa pulassa maailmancup-ladulla!
-
16:34
Sisäministeriö asetti työryhmän kehittämään yksityistä turvallisuusalaa – "Ihmisten on voitava luottaa jokaiseen alan toimijaan"
-
16:27
Poliisi jatkanut Savonlinnan kaksoismurhan selvittämistä – teon motiivi selvillä
-
16:26
The Guardian: Puola lähettää Ukrainaan Leopardien lisäksi 60 muuta panssarivaunua – MTV seuraa sotaa
-
16:20
Venäjä esti pääsyn CIA:n ja FBI:n sivuille – "Levittävät armeijaa halventavaa materiaalia"
-
16:15
100-vuotias Olive vinkkaa pitkän elämän salan: Vältä vieraita miehiä!
-
16:03
Jari Isometsältä tyly tuomio Krista Pärmäkosken suorituksesta – "Sitä on turha kiistää"
-
16:01
Ota rahat ja juokse -sarjan Ari Huhtinen paljastaa, millainen on hyvä valehtelija: "Tuntuu, että he ovat saaneet syntymässä lahjan"
-
15:57
Sipoossa koulu-uhkaus – epäilty otettu kiinni
-
15:50
Portion Boys -yhtyeen JaloTiina on saanut karmeita viestejä: "Ihan tällaista en osannut odottaa"
-
15:42
Venäjän kohtalo hiihdon MM-kisojen osalta ratkesi
-
15:25
Auto törmäsi suojatietä ylittäneeseen jalankulkijaan Kotkassa – kolarissa kuoli kuusikymppinen mies
-
15:19
Paludan poltti jälleen Koraanin, nyt Kööpenhaminassa – Turkki kutsui Tanskan suurlähettilään puhutteluun
-
15:12
Yleisö ilkkui surkeasti aloittaneelle Cristiano Ronaldolle – tämä tilanne oli liikaa päävalmentajalle
-
15:04
Lehtiväite: Kylie Jenner ja Travis Scott ovat laittaneet suhteensa tauolle – syynä erilaiset elämäntyylit
-
15:02
HS:n Mukka: Toimittajien tuomio pettymys, Viestikoekeskus-oikeusprosessi kaventanut sananvapautta Suomessa
-
14:55
Kuninkaallinen valokuvaaja ja nuori prinssi Charles olivat toistensa vihollisia – suhtautuminen muuttui kypsemmällä iällä yhdestä syystä
-
14:37
Ammattiliitto Pro ilmoitti toimihenkilöiden lakosta osaan kemian alan yrityksistä – joukossa lääkeyhtiöt Orion ja Bayer Turku
-
Lataa lisää