Nyrkkeilylegenda Oscar De La Hoyan ja hänen tyttöystävänsä Holly Sondersin tanssijalkoja vipatti. Vaatteita ei kuitenkaan ollut liialti päällä, ja intiimitunnelmainen pätkä poistettiin.
Pariskunta julkaisi Instagramissa irrottelevan videon, joka on poistamisensa jälkeen kerännyt kansainvälistä mediahuomiota. Yhdysvaltalainen nyrkkeilylegenda Oscar De La Hoya, 51, tanssii siinä pelkät tangat yllään. Hän heiluu vuoroin kasvot ja vuoroin takapuoli kameraan päin. Tangat eivät jätä paljon arvailujen varaan.
Holly Sondersilla, 37, on päällään bikinit. Hänkin on paikoin kasvot poispäin kamerasta.
Pätkän loppupuolella Sonders heiluttaa lantiotaan hänen takanaan olevan ja käden hänen vatsalleen asettaneen De La Hoyan ihotuntumalla. Esimerkiksi TMZ luonnehti pariskunnan tanssia "seksuaaliseksi".
Videon on jakanut muun muassa espanjalaislehti Marca. On helppo ymmärtää, että siinä on näkynyt osalle liikaa.
"Vihaajat ilmiantoivat"
Sonders kirjoitti, että video lähti poistoon tunnissa siitä tehtyjen ilmiantojen jälkeen.

