Lipunmyynti ensi kevään jääkiekon MM-kisoihin on nyt avattu osittain. Vielä ei lippuja saa ostettua yksittäisiin peleihin, mutta lippupaketteja on mahdollista ostaa. Samalla myös on nähtävillä lippujen lähtöhinnat yksittäisiin otteluihin. Leijonien pelien lippujen hinnat ovat kohtuulliset.
Videolla Mika Kortelainen kertoo uudesta roolistaan Leijonissa.
Yksittäisten otteluiden lipunmyynti alkaa vuoden 2019 helmikuussa. Leijonien otteluiden lippujen hinnat ovat vähintäänkin kohtuulliset. Kaikkiin alkulohkon otteluihin, lukuun ottamatta lauantai-illan Slovakia -kamppailua, ovat lippujen lähtöhinnat 45 euroa. Slovakia-pelin lipun lähtöhinta on 60 euroa.
Alkulohkon Leijonien Kanada- ja USA -otteluihin pääsee yhteensä 90 eurolla.
Pudotuspeleissä hinnat ovat hitusen verran korkeammat, tosin välierävaiheesta eteenpäin on hinnoissa suurempaa harppausta. Puolivälierien lähtöhinta on 70 euroa, välierien 160 euroa ja loppuottelun 300 euroa. Pronssiotteluun pääsee 145 eurolla.