Paparazzi-mallitoimiston 30-vuotisjuhlanäytöksessä nähtiin takavuosien legendaarisimpia malleja.
Mukana näytöksessä oli myös Ninja Sarasalo, 31, joka laskeskelee olleensa Paparazzin listoilla jo 17 vuotta.
– Muistan vielä sen päivän, kun 14-vuotiaana menin ensimmäistä kertaa Paparazzille. Äitini ja siskoni olivat mukana, kun minusta otettiin mittoja. En tiennyt muodista silloin mitään. Mutta kun minulta kysyttiin, mitä haluan tehdä isona, sanoin, että haluan supertähdeksi, hän muistelee.
Viime vuosina perhe-elämään keskittynyt Ninja on tehnyt paluuta mallimaailmaan. Hän vierastaa XL-malli-termiä, mutta on silti iloinen, että myös muodokkaimmille naismalleille on kysyntää.
– Kaikkein ihaninta olisi, jos voisimme elää maailmassa, jossa ihmisiä ei tarvitsisi luokitella vaatekoon mukaan, hän miettii.
Ninja myönsi jännittäneensä Paparazzin näytöstä etukäteen todella paljon.
– Nyt kun se on ohi, en muista siitä mitään. Mutta kuulemma se meni hyvin ja sain aplodeja, hän nauraa.

