Näistä asioista syntyy onnellinen kesä – listalla yllättävän arkisia asioita
Tänään julkaistussa viimeisessä Kesämies-Laten nettijaksossa kootaan yhteen onnellisen kesän muodostavat palikat. Katso videolta, mistä kaikesta onnellisuus muodostuu!
Lauri Karhuvaaran Kauppatorilla kesänviettäjiltä keräämän onnellisuuslistan perusteella hän viettää parhaillaan onnellista kesää.
– Näyttää siltä, että karhuvaaranpojalla on onnellinen kesä. Kesämökkeilyä, ystäviä, saunomista, hyvää ruokaa, aurinkoa. Kaikkea löytyy, asioita täytyy vain toteuttaa sen mukaisesti.
Hänen mukaansa onnellisuuden tärkeimpänä pohjana on hyvä arki, myös kesällä.
– Kyse on loppujen lopuksi hyvin pienistä asioista ja lopullinen fiilis on itsestä kiinni. Mitä tehdä esimerkiksi isoilla rahoilla, jos ei ole onnellinen?
Vaikka Karhuvaara viettääkin kesästään suuren osan kesämökillään, on hän onnellinen palatessaan takaisin lomalta juontotehtäviinsä.
– Olen onnellinen, että saan tehdä tätä työtä. On etuoikeus kohdata työssä upeita erilaisia ihmisiä. Esimerkiksi tämä nettisarja oli hyvä esimerkki siitä, miten loistaviin ihmisiin voit törmätä vaikka vain kadulla kulkiessasi. Heidän kanssaan tuli naurettua paljon, vaikka emme tunteneetkaan etukäteen!
Kesämies-Laten viimeinen jakso katsottavissa Studio55.fi-sivulla sekä MTV:n Katsomossa.
Uusimmat
-
17:49
Jesse Puljujärvi palaa NHL:ään!
-
17:35
Kalle Samoojalle paikka golfin kohutulle kiertueelle: "Nyt muuttui ura aika kertaheitolla"
-
17:25
Nerokas tapa tehdä joulutortut! Testaa helpot kuusitortut
-
17:15
Suomen tunnetuin sirkus ja tivoli yhdistävät voimansa – johtaja aloitti oman kiertue-elämänsä jo viikon ikäisenä: "Naamasta näkyy, onhan se rankkaa"
-
17:11
Tyhjä tuoli odotti Nobelin rauhanpalkinnon saanutta vangittua aktivistia: "Iranin kansa voittaa sorron"
-
17:10
Iran syyttää vangitsemaansa ruotsalaisdiplomaattia tiedustelutoimista ja korruptiosta
-
17:07
Englannin naisten liigassa hurja yleisöennätys – Arsenalin kotistadion lähes loppuunmyyty
-
17:06
Tukholmassa juhlitaan Nobel-voittajia – rauhannobelin noutivat vankilassa istuvan iranilaisaktivistin lapset
-
17:02
Kumpi kolaroi autonsa, kumpi on ärsyttävämpi? Jaajo Linnonmaa ja Anni Ihamäki haastettiin leikkimieliseen testiin suorassa lähetyksessä
-
17:00
Sihvonen kysyy ja vastaa: Kumpi on kovempi juuri nyt – Tappara vai Ilves?
-
16:58
Korjauksia jää tekemättä ja vastikkeita maksamatta, konkurssi uhkaa: Näin kiristyvä taloustilanne raastaa taloyhtiöitä
-
16:32
Kaasujalkaa syytä keventää – ajokeli muuttui surkeaksi isossa osassa maata
-
16:27
Hiihdon kohukiellosta tyrmäävät seuraukset Ruotsissa – Isometsä: "Aivan täydellinen katastrofi"
-
16:25
Kerttu Niskanen kertoi Viaplaylle kamppailusta karmeissa olosuhteissa: "Keli huononi suunnattomasti"
-
16:00
Norjalaisen käsittämätön "kuolonsukellus" ME-korkeudesta maha edellä – tätä ei kannata kokeilla itse
-
15:58
Lisäsopeutusten tarve on jopa miljardi euroa, arvioi VM:n budjettipäällikkö – kunnissa ollaan tyrmistyneitä vähennyksistä
-
15:45
Lapsipotilaat saavat Michael Monroen tunteikkaaksi: "On järkyttävän surullista"
-
15:36
Iso sääkäänne jouluviikolla – Pekka Poudan mukaan valkea joulu riippuu yhdestä asiasta: "Sitten se on lits ja läts"
-
15:33
Yli 300 pakolaista jumissa indonesialaisilla rannoilla
-
15:15
Noin 18 000 palestiinalaisen kerrotaan kuolleen Gazassa Israelin hyökkäyksissä – MTV seuraa sotaa
-
Lataa lisää