Nainen! Nämä 9 asentoa parantavat mahdollisuuksiasi orgasmiin
Kamppailetko orgasmien kanssa? Helpota urakkaa hyppäämällä petiin asennoissa, joissa helpoiten orgasmin saat.
Monella naisella on sama ongelma: hekuman huipulle pääseminen yhdynnässä ei vain onnistu. Oikea asento onkin tuolloin tuikitärkeää onnistumisen kannalta – jos onnistut valitsemaan juuri itsellesi sopivan asennon, saatat päästäkin maaliviivan yli.
Women's Health -sivusto suosittelee seuraavia yhdeksää asentoa, joiden avulla naisen on helpoin saada orgasmi.
G-Whiz: Kun makaat selälläsi ja nostat jalat ilmaan, tiukennat samalla alapään lihaksiasi. Kumppanisi pääsee myös helpommin G-pisteellesi, joten sinun on paljon helpompi saada orgasmi.
Takaapäin: Edistä orgasmia hieromalla klitoristasi samalla, kun kumppanisi stimuloi G-pistettäsi takaapäin.
Lehmityttö väärinpäin: Tässä asennossa sinä pääset määräämään tahdin. Bonus: Asento viivästyttää kumppanisi laukeamista, joten sinun ei tarvitse kiirehtiä omasikaan kanssa.
Lähetyssaarnaaja: Uskotko tuntevasi tämän asennon jo läpikotaisin? Mietipä uudelleen: Kun vaihdat jalkojesi asentoa tässä perinteisessä, mutta monipuolisessa tyylissä, saatat huomata suuriakin eroja.
"Flipperivelho": Laita toinen jalkasi vielä kumppanin olan yli, ja tuntemukset ovat entistä voimakkaammat.
Lehmitytön apuri: Melkein kuin perinteinen nainen päällä -asento eli lehmityttö, mutta laitat kätesi miehen rinnalle ja liu'ut ylös ja alas miehen reisiä pitkin. Mies puolestaan kannattelee osaa painostasi ottaen kiinni lanteistasi tai reisistäsi.
"Taikavuori": Joka kerta, kun osut kumppanisi lantioon, olet askelen lähempänä orgasmia.
"Ihmistuoli": Tämä asento on täydellinen G-pisteen stimulointia ajatellen, mutta kädet saavat vapaasti vaellella.
X-Factor: Kun kumppanisi tulee sisääsi lähetyssaarnaajassa, ja kääntää rintaansa ja jalkojaan, kehosi kokee aivan uudenlaisia tuntemuksia.
Lähde: Women's Health
Uusimmat
-
22:50
Australian viranomaisilta hämmentävän lohduton varoitus: Tappava minikapseli on kadonnut – etsimisalue 1 400 kilometriä
-
22:10
Kaija Koo muistelee erikoista keikkaansa – joutui improvisoimaan, kun tekniikka petti: "Löysin takahuoneesta vanhan fläppitaulun"
-
22:08
Aku Sipolan sketsihahmo Long Johnson jättää katsojille hyvästit – aikoo suunnata Kimi Räikkösen kanssa kuppilaan
-
22:01
Ville Peltosen kasariletkautus sai Risto Dufvan suupielet hymyyn – sitten pääsikin irti "RD"
-
21:58
EM-mitali Suomeen! Juulia Turkkilalta ja Matthias Versluisilta upea saavutus
-
21:23
Paavi Franciscus teki selvennyksen aiempaan lausuntoonsa: Homoseksuaalisuus ei ole rikos, vaan syntiä
-
21:17
Mikko Töyssyn sketsihahmo sai lääkäriltä erikoisen yhteydenoton: "Pitäis ottaa vähän varovaisemmin"
-
21:12
Yllätyskäänne sketsihahmokilpailussa! Pudonneen hahmon luonut näyttelijä saa toisen mahdollisuuden
-
21:02
Konkari säkenöi SM-liigaderbyssä – matsissa julkaistiin myös yli 500 pelin hyökkääjän sopimus
-
21:00
Hävinnyt JYP viipyi pukukopissa pitkään
-
20:57
Ensimmäinen pudotus! Tämä sketsihahmo joutui kotimatkalle
-
20:56
Poliisi kritisoi jälleen Köpi Kallion sketsihahmo Kari Mutasen toimintaa
-
20:47
Aku Sipolan sketsihahmo paljastaa saaneensa suomen kielen oppitunteja itse Kimi Räikköseltä
-
20:45
Karri Kivi pöllämystyi yllättävästä kysymyksestä: "Miten toi nyt liittyy tähän peliin?"
-
20:39
Sketsihahmo-Mursu on ottanut tanssitunteja – katso, minkälaiset uudet tanssikuviot merinisäkäs on oppinut!
-
20:36
Linda Wiklundin sketsihahmo Misu Läntine teki paljastuksen: "Mä olen umpirakastanut"
-
20:34
Putouksen sketsihahmo Esteri Vakkilainen sai roolin tv-sarjasta – kertoi kohtauksesta Antti Luusuaniemen kanssa
-
20:29
Tämän sketsin katsojat äänestivät voittajaksi – Mikko Töyssyltä ja Aku Sipolalta hulvaton kokkishow
-
20:28
Sairaalaan isketty Luhanskissa, Venäjä syyttää 14 kuolonuhrista Ukrainaa – MTV seuraa sotaa
-
20:26
Alexia uskoo, että naisen paikka on kotona: "Minusta se on romanttista"
-
Lataa lisää