Moottoripyörä kuvastaa vapauden riemua
Kysyimme, mitä moottoripyörä kuvastaa. Vaihtoehtoina olivat ikääntymisen pelkoa, potenssin jatketta, vapauden riemua ja unelmien toteuttamista. Yli puolet vastaajista valitsi vaihtoehdoista vapauden riemun. Seuraavaksi eniten ääniä sai unelmien toteuttaminen.
− Se vain yksinkertaisesti antaa sen jonkun tietyn vapaudentunteen. Vaikkei itselläni olekaan moottoripyörää, olen joskus päässyt kokeilemaan ja heti iski se jokin moottoripyöräilyyn. Jos joskus prätkän saisin hankittua niin vois vielä sen kortinkin ajaa. Haaveitako vain, pohti nimimerkki Unelmoin prätkästä.
− Liikenteeseen ja ajamiseen keskittyminen, luonnon hajut ja kauniit maisemat tuulettavat pään kaikesta turhasta, kirjoitti nimimerkki KATANAmään.
− Lahdessa on perusteilla mp-kerho yli 45-vuotiaille motoristinaisille. Kun lapset ovat lentäneet pesästä, on äideillä aikaa itselleen ja "vapaudelle". Kaikki ylikypsät kinkut mukaan! kehotti nimimerkki Ylikypsä kinkku.
Uusimmat
-
17:25
Kurkusta saa helposti paremman makuista – testaa Samulin kikkaa!
-
17:24
Maaginen tarjoilu! Ilves-kapteeni tarjosi herkkua Nokia Arenan jättiyleisölle – Tommi Tikka kiitti ja naulasi
-
17:21
MTV:n vaaliasiantuntija kummastelee turvallisuuskeskustelun puuttumista vaaleissa: "Mehän saatetaan olla ensi viikolla Natossa"
-
17:08
Kerttu Niskanen hullaantui! Suomalaistähti sai himoitun palkinnon käsiinsä – katso villi juhlahetki fanien edessä
-
17:02
Ukrainan kansallisen puolustusneuvoston sihteeri: Venäjä ottanut Valko-Venäjän "ydinpanttivangiksi" – MTV seuraa sotaa
-
16:29
Useampi siirtolaisia kuljettanut alus kaatui Välimerellä: Jo 29 löytynyt hukkuneena
-
16:25
Alli Haapasalon kiitospuhe Jussi-gaalassa jäi kesken – ohjaaja pääsi nyt pitämään puheensa loppuun suorassa lähetyksessä
-
16:22
"Paskat! Ihan höpöhöpöä" – Jari Isometsä antaa kyytiä ruotsalaisten maailmancup-jälkipelille
-
16:02
Brittimiehen päivä huvipuistossa vaihtui pubikierrokseen: Stan väittää kadottaneensa reissulla isänsä tuhkat
-
15:54
Kulttuurin aliarviointi ja negatiivissävyinen keskustelu puhuttaa alan ammattilaisia: "Kulttuuri on huoltovarmuuskysymys"
-
15:51
Anette suivaantui "viallisista kahvikapseleista" ja heitti ne yksitellen roskiin – pian valkeni totuus: "Ajattelin kaivaa itseni melko syvälle maahan"
-
15:36
KSML: Noora Rädyltä hämmentävää tekstiä Pasi Mustosen vaimon terveydestä
-
15:31
Näin henkirikoksen tekijät ovat yrittäneet hävittää ruumista: "On löytynyt kaivoista, poltettu, paloiteltu, haudattu maahan ja jopa elävältä"
-
15:24
Iivo Niskanen ajoi ladulla miinaan – toinen yllätys iski päälle loppukirissä: "Tunteehan sen"
-
15:13
Hämmentävä tilanne: Valtio päätti yhtäkkiä, ettei kelloja vielä käännetäkään kesäaikaan Libanonissa
-
15:03
Nipa Neumann kertoo Dingon aikaansaamasta joukkohysteriasta 1980-luvulla – joskus tilanteet äityivät todella uhkaaviksi: "Ihme, ettei se ollut rojahtanut päälle"
-
15:01
Puolison vakava sairastuminen koettelee myös parisuhdetta – "Tunnen olevani pettymys kumppanille"
-
14:48
Finnair perunut maanantain lentoja Saksaan – syynä lakko, joka pysäyttää suuren osan maan lento- ja raideliikenteestä
-
14:39
Pohjoisen yöt ovat liki 30 astetta kylmempiä kuin päivät – etelään tulossa rajusti lunta: "Maanantai on yksi pahimmista päivistä"
-
14:38
Iivo Niskanen hyytyi loppusuoralla – Johannes Hösflot Kläbo historialliseen temppuun
-
Lataa lisää