Juttusarjassa naiset vastaavat joka viikko lukijoiden kysymyksiin liittyen seksiin, ihmissuhteisiin ja muuhun elämään!
"Miksi suuseksin saaminen on monelle naiselle niin vaikea asia? "Se haisee ja maistuu pahalle. Se näyttää rumalle. Plaaplaaplaa." Selityksiä kyllä löytyy, mutta jos sanon, että käyt nyt pesemässä sen, niin ei sitten maistu/haise millekään, ei sekään passaa.
Ulkonäöltään kaikki on samankaltaisia, rumaa ei ole vielä oman nokan eteen sattunut, eikä se sinun varmasti ole se ensimmäinen. Eikä sillä, että sitä siinä työn touhussa ehtisi juuri silmäilemään ja arvostelemaankaan. Kauneus on katsojan silmässä, oletko koskaan itse katsonut sinne? Mistä siis on kyse?" kyselee nimimerkki Kielimies.
Näin naiset vastasivat
"Minä uskon, että tämä asia liittyy suoraan naisen itseluottamukseen. Mikäli omissa nahoissa on mukava olla ja on sinut oman vartalonsa kanssa, on silloin luontevampi olo myös seksuaalisissa tilanteissa alastoman vartalonsa kanssa – silloinkin, kun joku antaa suuseksiä.
Sekin kannattaa ottaa huomioon, että suhteen tiivistyessä seksikumppanin seurassa on helpompi rentoutua, ja tällöin myös suuseksiin antauminen on helpompaa. Älä siis luovuta, vaikka joku ei haluaisi testata kielimiehen taitojasi ensimmäisellä seksikerralla.
Kielimiehen olisi myös hyvä muistaa, että suuseksi ei ole kaikkien naisten juttu, niin kuin ei kaikkien miestenkään. Sen sijaan, että säntäät suuna päänä ja kieli pitkänä niin sanotusti kiinni limppuun heti, kun huomaat, että nainen on valmis petipuuhiin, olisi sinun syytä käyttää ensin hieman aikaa naisen mielihalujen tulkitsemiseen."


