Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Miisa Nuorgam kertoo järkyttävistä uhkauksista

0:36Ihmisten spekuloinnit Miisa Nuorgamin lapsesta saavat hänet raivon partaalleKatso videolta, miksi Miisa Nuorgamilla on sosiaalisesta mediasta kaksijakoiset tuntemukset.
Julkaistu 21.09.2024 11:02
Toimittajan kuva
Teresia Jokela

teresia.jokela@mtv.fi

Mediapersoona Miisa Nuorgam tuskastuu Someäidit-sarjassa, kun ihmiset yrittävät selvittää hänen lapsensa yksityisasioita. Hänellä on ollut asian tiimoilta myös oikeusjuttuja. 

Miisa Nuorgam kertoo Someäidit-sarjan 13. jaksossa, että hän on jälleen huomannut, että hänen lapsensa yksityisasioita spekuloidaan netissä keskustelupalstalla. 

– Se on sellainen asia, mihin minulla palaa välittömästi kiinni. Minulla on ollut oikeusjuttuja, kun se yksi tyyppi yritti selvittää meidän olinpaikkaamme, kun hän omien sanojensa mukaan halusi tappaa sekä minut että taaperon, Nuorgam kertoo jaksossa. 

Nuorgam ei voi ymmärtää ihmisiä, jotka kirjoittelevat julkisiin paikkoihin muiden ihmisten asuinpaikkoja. 

– Se on todella raivostuttavaa, koska ihmiset tietävät, että olen tarkoituksella jättänyt lapsen todella paljon pois somesta. Ihmiset yrittävät silti selvittää hänestä asioita. Ehkä siinä ihmisillä jollain tavalla hämärtyy yksityisen ja julkisen raja, Nuorgam pohtii jaksossa. 

Hänellä on ollut tähän mennessä kaksi oikeudenkäyntiä saman ihmisen kanssa, joka on yrittänyt selvittää hänen ja hänen lapsensa olinpaikkaa ja uhannut äärimmäisellä väkivallalla ja tappamisella. Jaksossa Nuorgam saa käräjäoikeudesta tiedon kolmannesta oikeudenkäynnistä. 

Katso videolta, miksi Miisa Nuorgamilla on sosiaalisesta mediasta kaksijakoiset tuntemukset.

Someäidit ke 14.8. alkaen maksutta MTV Katsomossa ja MTV Katsomo+ -tilauksella. MTV Katsomo+ -tilauksella seuraavan viikon jaksot ennakkoon.

Someäidit vodcast ke 14.8. alkaen kaikki jaksot maksutta MTV Katsomossa ja MTV Katsomo+ -tilauksella.

Lisää aiheesta:

Miisa Nuorgam liikuttuu äitinsä vastauksista ADHD-kyselyynsä: "Nämä pitävät kaikki paikkansa"Miisa Nuorgam tuohtuu tv:ssä ex-kumppaninsa rahankäyttöön: "Lapsilisät ovat lähteneet kävelemään"Miisa Nuorgam kertoo, miten törkeää naisvihaa hän kohtaaMiisa Nuorgamin lapsesta tehtiin lastensuojeluilmoitus Someäidit-sarjassa – näin tilanne ratkesiVaikuttaja Emilia Huttunen kärsii maalituksesta: "Miten ihmiset ovat näin v*tun julmia"Miisa Nuorgam hankki vakituisen työn, jotta voi erota
SomeäiditMiisa NuorgamTV-ohjelmat

Tuoreimmat aiheesta

Someäidit
  • 10.10.17:00
    YouTube

    Kaksi äitiä -tubettajat Suski ja Ella: Vauva!

  • 12.2.16:17
    Seurapiirit

    Kaksi äitiä -tubettajat Ella Rosti ja Susanna Silvander-Rosti odottavat vauvaa!

  • 28.11.202416:03
    Seurapiirit

    Podcast: Kaksi äitiä Ella ja Suski puhuvat suuresta surusta – "Oli täysi järkytys, kun synnytys lähti käyntiin"

  • 25.10.202419:20
    Raskaus

    Someäidit-ohjelmasta tutun Ella Rostin synnytys alkoi liian aikaisin – pari kertoo suuresta surustaan: "Mitään ei ollut tehtävissä"

  • 28.09.202419:21
    Miisa Nuorgam

    Miisa Nuorgam helpottui autismidiagnoosista: ”Minun ei tarvitse yrittää skarpata"