Mies petti raskaana olevaa tyttöystäväänsä – nainen viritti ansan: "En tiennyt, itkeäkö vai nauraa"

Holly tuli raskaaksi puoli vuotta tuntemalleen miehelle, joka osoittautuikin maailmanluokan pettäjäksi ja valehtelijaksi. Neuvokas nainen sai miehen kuitenkin kiinni itse teosta, kertoo brittilehti The Sun.
Holly Standing, 27, odotti hänen ja miehensä Nunon, 45, ensimmäistä yhteistä lasta. Hollyn pettämisepäilykset miestään kohtaan heräsivät puolivahingossa, kun nainen oli kirjautumassa Nunon puhelimella omalle sähköpostitililleen.
Kesken kirjautumisyrityksen puhelimen ruudulle ponnahti Find My Fling -nimisen sivuston mainosikkuna. Utelias nainen klikkasi linkkiä, joka vei treffisivustolle – hänen miehensä profiiliin.
– Sen täytyy olla vanha profiili, joka on unohtunut poistaa, Holly kertoo ajatelleensa aluksi.
Miehen käytös oli muuttunut
Alkujärkytyksen jälkeen Holly alkoi kiinnittämään tarkempaa huomiota miehensä käytökseen. Jo samana iltana nainen joutui toteamaan, ettei hänen rakastamansa mies ollut enää samanlainen kuin tämä oli ollut kuukausia aiemmin.
Nukkumaan mennessä Holly riisui vaatteensa, mutta Nuno ei kiinnittänyt juurikaan huomiota kauniiseen ja alastomaan naisystäväänsä.
– Hän on aina ollut hellä ja hukuttanut minut kehuillaan ja suudelmillaan, mutta nyt tunsin itseni kuin rikkinäiseksi vanhaksi leluksi – hylätyksi ja ei-toivotuksi.
Kun Holly otti asian puheeksi valehtelijamiehensä kanssa, Nuno meni puolustuskannalle.
– Rauhoitu Holly, se oli vain tilapäistä. Meillä oli silloin vaikeaa. Minulla ei ollut aikomustakaan tavata häntä, Nuno selitteli.
Holly viritti ansan miehelleen
Koska Holly ei ollut täysin varma, voisiko luottaa enää miehensä sanaan, hän viritti tälle ansan.
Koska Nuno oli heikkona kauniisiin naisiin, Holly päätti luoda sellaisen tekemällä Facebookissa feikkiprofiilin Maria-nimellä.
– Löysin jonkun tuntemattoman kuvia Internetistä ja lisäsin kuvia ja jopa ystäviä feikkitilille varmistaakseni, että se näyttää aidolta. Meni tunteja täydellisen ”Marian” luomiseen, Holly kertaa ansanviritysoperaatiotaan.
Mies tarttui syöttiin romanttisella otteella
Holly pyysi Nunoa Facebook-kaveriksi feikkitilillään. Nuno tarttui syöttiin nopeasti ja lähestyi ”Mariaa” välittömästi viesteillä.
Kävi heti ilmi, että Nuno oli suorastaan patologinen valehtelija, jonka viesteissä ei ollut minkäänlaista totuudenperää. Hän esimerkiksi kertoi olevansa noin 10 vuotta todellista ikäistään nuorempi ja juuri eronnut sinkkumies, joka on valmis löytämään uuden rakkaden.
Viestit saivatkin pian myös romanttisen sävyn.
– Voin kertoa, että olen erinomainen rakastaja ja todella romanttinen, Nuno muotoili viesteissään.
Miehen käytös muuttui entistäkin likaisemmaksi
Holly alkoi olla jo lopen kyllästynyt Nunon välinpitämättömyyteen: tällä kertaa mies ei saapunut neuvolakäynnille, eikä hän vastannut yhteydenottoihin.
Samalla, kun Holly katseli parin yhteisen lapsen tekemiä liikkeitä ultran kautta, hänen miehensä flirttaili naisille netissä.
Alastonkuvat olivat viimeinen niitti
Miehen töppäilyt saivat viimeisen naulan arkkuunsa, kun Nuno haaveili yhteisestä suihkusta ”Marian” kanssa, ja toivoikin, että voisi soittaa ihastukselleen.
– Ystäväni suostui esittämään ”Mariaa”. Jälkeenpäin Nuno kertoi, kuinka hän rakasti kuulla Marian ääntä, eikä malttanut odottaa, että pääsee suutelemaan tätä ensitreffeillä. En tiennyt, itkeäkö vai nauraa, Holly kertaa tapahtumia.
Kun Nuno alkoi lähettää itsestään puolialastomia kuvia, Holly koki nähneensä tarpeeksi. Mies yritti viimeiseen asti kiistää uskottomuutensa, mutta oli liian myöhäistä – Hollylla oli vedenpitävät todisteet.
Riitaisa ero olikin helpotus
Pariskunta erosi riitaisissa merkeissä, eivätkä he ole enää toistensa kanssa tekemisissä.
Parin lapsi syntyi maaliskuussa, kun Nuno ei ollut enää kuvioissa.
– Olen vain iloinen, että sain hänet kiinni ennen kuin olisin kuluttanut häneen yhtään enempää aikaa, Holly kertoo tyytyväisenä.
Lue kaikki uusimmat lifestyle-aiheiset artikkelit!
Lähde: The Sun
Uusimmat
-
15:10
16-vuotias Teemu katosi Rovaniemellä lähes kaksi viikkoa sitten – poliisi etsii vaellushousuihin ja anorakkiin pukeutunutta poikaa
-
15:04
Hiihtolupaus Eveliina Piippo harkitsee ulkomailla opiskelua – "En tingi tavoitteistani huippu-urheilijana"
-
15:04
Suuronnettomuus lähellä Seinäjoella: Linja-auto väisti eteen tullutta pientä lasta ja suistui tieltä – kyydissä kymmeniä koulumatkalla olleita nuoria
-
15:01
Eronnut pääministeri Antti Rinne valittiin eduskunnan varapuhemieheksi – juhlallista vakuutusta edelsi erikoinen sekaannus: "Oho, toinen pönttö"
-
14:51
Kempeleen puukotuksesta epäilty 23-vuotias nainen vangittu – nuori nainen kuoli, poliisi ei kommentoi motiivia
-
14:45
Helsingin lastensuojelu on varautunut al-Holin leiriltä saapuviin lapsiin: "Tarve arvioidaan tilannekohtaisesti ja tarvittaessa ryhdytään kiireellisiin toimiin"
-
14:45
Kuluttaja-lehti testasi älykellot – testiryhmän halvin malli keräsi kehuja
-
14:42
Jääkarhut intoutuivat jahtaamaan lennokkia jään alta – meno on kuin kuuluisassa myyräpelissä: Katso ainutlaatuinen leikkivideo!
-
14:37
Ferrari-pomolta kortit pöytään F1-huijauskohussa – "Tässä on koko salaisuus"
-
14:27
Brasilian presidentti ryöpytti Greta Thunbergia – haukkui "kakaraksi", ilmastoaktivisti vastasi räväkällä puheella
-
14:26
Pääministeri: Uudella hallituksella ei vielä linjamuutoksia al-Holin suhteen – viranomaisoperaatiota ei ole käynnissä, Haaviston erityisedustaja selvittää vaihtoehtoja
-
14:24
Sähköautoilijoiden kostoisku: Bensa- ja dieselautot eivät päässeet tankkaamaan, koska kaikki pumput oli blokattu
-
14:21
Missä on 49-vuotias Esa? Katosi sunnuntaina Rovaniemellä – poliisi pyytää havaintoja
-
14:17
Jättiyllätys! Jasper Pääkkönen nähdään uudessa suomalaiselokuvassa
-
14:07
Suomessakin myytävän ovikellon sovelluksesta paljastui karmiva yllätys – turvallisuustoiminto vuotaa tietoja käyttäjän sijainnista
-
13:59
MTV Uutiset paikalla – tässä ovat Antti J. Jokisen kansainvälisen elokuvasaagan suomalaiset näyttelijätähdet
-
13:57
Jennin supersuosittu ja helppo pasta nousi vuoden googlatuimmaksi – oletko jo maistanut koko kansan uutta "makaronilaatikkoa"?
-
13:46
Stanley Cup -voittaja palasi Suomeen suurin odotuksin, avautuu nyt tuskien taipaleestaan: "Olen ollut huonommassakin kunnossa"
-
13:46
Tiia-Riinan rakas Iitu-koira katosi viikko sitten kotoaan jälkiä jättämättä – ainoa johtolanka on ulkoverannalle ilmestynyt mystinen pahvilaatikko: "Toivon, että löydän sen elävänä tai kuolleena"
-
13:39
Leijonat-sankari Marko Anttila NHL-tähtien rinnalla – Vuoden urheilija -ehdokkaat julki
-
Lataa lisää