Mercedeksen Nico Rosberg ja Lewis Hamilton odottavat vaikeaa Singaporen osakilpailua ja nostavat Ferrarin ja Red Bullin vahvoiksi haastajiksi.
Rosberg-Hamilton-parivaljakko on voittanut tänä kautena kaikki osakilpailut yhtä lukuun ottamatta. Tiukka ja kimurantti Marina Bayn rata sopii ennakkoon ajateltuna hyvin Ferrarille ja Red Bullille, mikä saattaa tehdä tulevan viikonlopun GP:stä tiukemman aiempiin kisoihin verrattuna.
MAINOS
Singaporen GP MTV Totalilla
Perjantai: Harjoitukset klo 12.55 ja 16.25
Lauantai: Harjoitukset klo 12.55, aika-ajo klo 15.55
Sunnuntai: Singaporen GP klo 14.55, ennakkotunnelmat klo 13.30!Kaikki F1-ajojaksot suorana MTV Maxilla ja Katsomossa!
MM-sarjaa johtava Hamilton totesi, ettei Mercedeksellä ole ollut Singaporessa helppoa, ja vaikka brittikuski nousi podiumin korkeimmalle pallille 2014 GP:ssä, ei sekään kisa sujunut ongelmitta.
– Ferrari ja Red Bull ovat varmasti vahvoilla, meillä on käsissämme tiukka taistelu. Rakastan taistelemista, joten odotan lopputulemaa innolla, sanoi Hamilton Motorsportin haastattelussa.
