Maria Veitolan mies tokaisi lennokkaan huomion puolisonsa jättimäisestä toppatakista – "Ensin meinasin loukkaantua..."
Maria Veitola pukeutui lämpimästi Etelä-Suomessa puhaltavaan lumimyrskyyn.
Toimittaja Maria Veitola kertoo tuoreessa Instagram-päivityksessään etyötyöpäivien iloista, siitä kuinka työn lomassa on mahdollista käydä ulkoilemassa.
Veitola kertoo lähteneensä katsomaan ulos pääkaupunkiseudulla tuiskuttavaa lumipyryä miehensä kanssa. Veitola pukeutui ulkona hivelevää pakkasta varten muhkeaan, nilkkoihin ulottuvaan toppatakkiin.
– Mulla on tällainen hillitön topparotsi, jonka suunnittelija on kuulemma inspiroitunut sumopainijoista. Takki täyttää aina koko auton, hissin, eteisen, narikan, pesulan ja kellarikomeron, eli ei ole hirveän käytännöllinen, paitsi kävellessä lumikinoksissa, Veitola kertoo.
Voit selata kuvia sen oikealta.
Veitola kirjoittaa, että hänen miehensä oli tehnyt terävän huomion toppatakista, kun oli kävellyt hänen takanaan.
– Tänään Jotti käveli mun perässä ja sanoi, että näytän tässä takissani kävelevältä jättivaginalta. Meinasin ekaksi loukkaantua, mutta mitä hittoa, vaginahan on upea asia. Sitä vaan, että jos näette liikenteessä jättivaginan, se saattaa olla kangastus, tai päiväuni. Tai sitten se saatan olla minä. Terveisiä Etelä-Helsingistä! Veitola jatkaa kirjoituksessaan.
Päivitys naurattaa Veitolan seuraajia.
– Hauska. ja ihana sä ja te!
– Sain naurut.
– Upea kävelevä vagina.
Veitola tunnetaan personaallisesta ja upeasta tyylistään. Hänet nähdään televisiossa toinen toistaan luovemmissa asukokonaisuuksissa.
Masked Singer Suomi -ohjelmassa Veitola nähtiin usein erilaisissa hatuissa.
Hatut saivat toisinaan aikaan keskustelua niin puolesta kuin vastaan. Hän kertoi marraskuussa Instagram-tilillään saaneensa viestin eräältä televisiokatsojalta, joka oli pyytänyt lopettamaan hattujen käytön.
Veitola nähdään lauantaina (16.1.) MTV3-kanavan Kuutamolla-ohjelmassa kello 20.00!
Uusimmat
-
17:39
Käräjäsihteeri merkitsi 55 000 euron velkansa käsitellyiksi käräjäoikeudessa – tuomittiin ehdolliseen ja pois viralta
-
17:29
"Helsingin massarokotukset kestäisivät syksyyn" – Messukeskus on käynyt neuvotteluja kaupungin kanssa
-
17:10
THL: Koronarokotteen saanut yli 91 200 ihmistä – näissä sairaanhoitopiireissä rokotetta on jaettu eniten
-
17:02
Omistatko airfryer-keittimen? Älä missään nimessä tee näitä virheitä, kun valmistat ruokaa
-
17:01
Missikaunottaret poseeraavat jäätävissä olosuhteissa – riisuutuivat pakkasella bikineihin
-
17:00
Susi lopetettiin Tohmajärvellä – pakeni haavoittuneena metsästäjiä läpi yön
-
16:56
Perhesurma järkyttää Virroilla: Isän epäillään surmanneen äidin ja haavoittaneen lasta – poliisi löysi miehen kuolleena samana päivänä
-
16:54
Kuin yhdestä suusta! Olympiapomot tyrmäävät perjantain kohu-uutisen identtisin ilmauksin – Tokion kisojen siirrosta Suomelle mittava kuluerä
-
16:52
Poliisi: Virroilla perhesurmasta epäilty isä löydetty kuolleena – surmasi puolisonsa, lapsi sairaalahoidossa
-
16:35
Prinsessa Dianan veli julkaisi harvinaisen potretin äidistään – uutuusdokumentissa rajuja syytöksiä äitiä kohtaan
-
16:18
Kokonainen asuntola karanteenissa Tampereella – vaihto-opiskelijoilla parikymmentä koronatartuntaa
-
16:16
Mies puukotti ex-puolisoaan päiväkodin pihassa – tuomittiin seitsemän vuoden vankeuteen murhan yrityksestä
-
16:12
MTV seuraa koronan etenemistä Suomessa: Kuusi uutta koronakuolemaa, altistuneiden karanteeni pitenee 14 vuorokauteen
-
15:58
Pirkko Liinamaa sairasti viimeisinä vuosinaan muistisairautta – poika Jukka MTV Uutisille: "Kun liekki hiipuu, sitä on sääli katsoa vierestä"
-
15:56
Jari-Matti Latvala ylisti tähtikuskinsa poikkeuksellista kykyä – nosti vaikean tehtävän edessä mielellään kätensä pystyyn: "Kaj'n heiniä"
-
15:50
Siemensäkki unohtui terassituolille – aterioimaan saapuneilta linnuilta ja hiiriltä sujui yhteistyö!
-
15:48
Yllätysmestaruuden takuumies Ilari Filppula paljastaa: jääkiekkoura ohi, opiskelee jo uutta alaa
-
15:46
Alkukaudella KHL:ssä piipahtanut Pekka Jormakka löysi uuden seuran
-
15:37
Tällaiselta näyttää Etelä-Suomen lähiaikojen sää – Pekka Pouta: "Sieltä tulee kaikenlaista mössöä"
-
15:23
Uutta tietoa! IIHF aloittanut neuvottelut MM-jääkiekon järjestämisestä
-
Lataa lisää