Lori ihmetteli Twitter-tilillään, miten miehet voivat kiinnostua naisista univormuissa. Hänen mukaansa univormua vaativat työt on tarkoitettu vain miehille. Twiitin julkaisija sai osakseen lukuisia vastauksia, joissa puolustettiin univormuissa työskenteleviä naisia.
Lori Alexander ylläpitää Twitterissä ’’The Transformed Wife’’ -tiliä. Lori puhuu sosiaalisessa mediassa muun muassa perinteisten sukupuoliroolien puolesta.
Hänen mielestään naisen tarkoitus on esimerkiksi ’’olla selvinpäin, rakastaa ja totella aviomiestään sekä rakastaa lapsiaan’’. Lorin Twitter-tilillä on tällä hetkellä yli 8 600 seuraajaa. Asiasta kertoo Upworthy-sivusto.
Julkaisi someraivoa herättäneen twiitin
Lori nousi otsikoihin julkaistuaan twiitin, jossa hän kritisoi univormuihin pukeutuvia naisia ja muun muassa kehotti näitä ’’pysymään naisellisina’’.
– En tiedä miten miehet voisivat viehättyä naisista, jotka pukeutuvat töissään kuin miehet, kuten poliiseista tai sotilaista. Ne ovat miesten töitä. Jos ne eivät olisi, naiset voisivat pukeutua kyseisissä töissä naisellisesti. Pysykää naisellisina, naiset, Lori kirjoittaa.
Jos julkaisu ei näy, katso se täällä.