Lomakuvan taustalla hillittömän tuttu tilanne: "Hänen ilmeensä tekee kuvasta niin paljon paremman"

Jäätelökuvan taustalla virnuillut mies aiheutti huvitusta Twitterissä.
Yllä olevalla videolla pariskunnan hääkuvaan eksyi kutsumaton vieras.
Oletko sinäkin nähnyt joskus alla olevan kuvan?
Toista naista vilkuilevasta poikaystävästä ja tuohtuneesta tyttöystävästä on tullut yksi tunnetuimmista kuvapankkikuvista. Lisäksi tästä valokuvaaja Antonio Guillemin kuvasta pyörii monenlaisia meemiversioita ympäri internetiä.
Hulvaton yhdennäköisyys
Twitter-käyttäjä Amahle jakoi kuvan hauskasta tilanteesta, joka sattui lomamatkalla Venetsiassa. Kuvassa Amahlen ystävä, Thrisna-niminen tyttö, katsoo ihaillen jäätelötötteröään. Kuvan otti Thrisnan sisko Deshal.
Ystävykset huomasivat pian yhtäläisyyden tuttuun kuvapankkikuvaan. Ohi kulkeva mies vilkuilee hymyillen Thrisnaa aivan meemimiehen tapaan. Eipä vilkuilu näytä menneen ohi tyttöystävältäkään!
Jos kuva ei näy, voit katsoa sen täältä.
– En nähnyt häntä, kun hän käveli ohi. Me huomasimme tämän vasta, kun palasimme hotellillemme sinä iltana, eteläafrikkalainen Thrisna kertoi Press Associationille.
Vertailun vuoksi Amahle julkaisi kuvan yhteydessä myös kuvapankkikuvan vilkuilevasta poikaystävästä.
"Minäkin kääntyisin katsomaan"
Twitter-kansa ainakin huomasi yhtäläisyyden, sillä twiitillä on jo liki puoli miljoonaa tykkäystä.
"En voi hengittää."Jos twiitti ei näy, voit katsoa sen täältä.
"Ystäväsi on nätti, minäkin kääntyisin katsomaan häntä!"Jos twiitti ei näy, voit katsoa sen täältä.
"Ei, hän kääntyi jäätelön vuoksi." Jos twiitti ei näy, voit katsoa sen täältä.
Moni oli tosin myös sitä mieltä, että mies halusi vain päästä kuvaan mukaan. Myös Thrisna luulee asian olleen juuri näin.
– Mies kääntyi ympäri vain photobombatakseen kuvan, oletan, mutta hänen ilmeensä tekee kuvasta niin paljon paremman.
Entä tunnetko jo meemi-Haroldin?
Lähteet: Irish News, Someecards
Uusimmat
-
01:00
Kehittyvien maiden lapset maksavat hinnan suomalaisten ylikulutuksesta
-
00:04
Jääkiekon MM-kisat tulossa taas Suomeen! Lähde: toinen vaihtoehto jättäytyi pois kisasta
-
23:57
Kuukausia pommisuojana toiminut Harkovan metroasema aloittaa liikennöinnin jälleen tiistaina – MTV seuraa sotaa
-
23:42
Jääkiekon MM-kisat 2022: Otteluohjelma, tulokset ja tv-lähetykset
-
23:37
Lohkovoittokin voi tuoda Leijonille pelätyn vastustajan – tässä MM-fanin ohjenuora tiistain ratkaisuotteluihin
-
22:51
Puolustusvoimien tiedustelujohtaja arvioi Suomen elävän nyt vaaran vuosia – "Venäjän tilanne ei kovin valoisalta näytä"
-
22:50
Palohälytys keskeytti Ylen A-studio-ohjelman suoran lähetyksen – syynä kaukolämpöputkesta vuotanut höyry
-
22:44
Kanada nurin! Sikamainen taklaus ja NHL-tähden munaus värittivät Tanskan yllätysvoittoa
-
22:43
Johto suli katkeralla tavalla – Iso-Britannia B-sarjaan jännittävän trillerin päätteeksi
-
22:18
Petteri Orpo keskusteli vielä hiljattain Ilkka Suomisen kanssa: "Todella tärkeä ihminen"
-
21:50
Katso! Kanadan tähti jysäytti törkyniitin ja latasi painokelvotonta tekstiä ulosajosta – tanskalaisfanilta jäätävä reaktio
-
21:48
Ulkopoliittisen instituutin tutkija Nato-prosessista: "Erdoğan yrittää nyhtää Suomelta ja Ruotsilta kaiken, mitä on saatavissa"
-
20:58
"Totaalinen munaus Kanadalta!" – tässä sählää NHL:n miljoonatähti ja Tanska kiittää
-
20:58
Kesäkodit kaupunkimaisemissa – tässä on Suomen kaunein koti: Kesämökit -kauden yhdeksäs finalisti
-
20:40
Kokoomuksen kunniapuheenjohtaja Ilkka Suominen on kuollut
-
20:31
Kari Jalonen kävi kulisseissa kovan tuomarikeskustelun – nyt tapahtui ruman taklauksen jälkeen toisin: "Seuraavana päivänä he myönsivät virheen"
-
20:26
Vihreiden esitys sunnuntailisien poistosta herätti keskustelua – "Paljon väärinkäsityksiä"
-
20:21
KuPS kirjoitti suomalaista jalkapallohistoriaa
-
20:15
Ostitko sinäkin tämän laitteen älypuhelimen kaveriksi? Löytyy jo yhä useammalta suomalaiselta – hurja piikki myynnissä
-
20:12
SM-liigasta tutun maalivahdin erikoinen torjuntatyyli nauratti tuomaria – "En ole koskaan nähnyt tuollaista"
-
Lataa lisää