Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Lohduton loppu! Ensitreffit-morsian puhkeaa kyyneliin asiantuntijoiden viimeisessä tapaamisessa

Julkaistu 26.11.2020 18:03
Toimittajan kuva

Rebeca Romero

rebeca.romero@mtv.fi

Seitsemäs Ensitreffit alttarilla -kausi on tullut päätökseensä ja parit kertovat päätöksensä asiantuntijoille. 

Ensitreffit alttarilla -kauden finaalijakso on katsottavissa jo C Moressa ja ensi tiistaina jakso nähdään myös MTV3-kanavalla. Draamaa täynnä olevan kauden päätteeksi avioparit tekevät päätökset siitä, aikovatko he jatkaa matkaa yhdessä vai erikseen. Jos et halua tietää, miten pareille käy, älä lue enempää!

Tommi ja Juudit ovat jakaneet saman arvomaailmaan eikä parin välillä olla nähty kauden aika riitojakaan. Tommi kuitenkin kertoi kauden lopussa hieman yllättäen, että hänellä ei ole romanttista tunnesidettä Juuditia kohtaan.

Asiantuntijoiden tapaamisessa sama aihe nousee keskusteluun ja Tommi kertoo, että romanttisia tunteita ei ole löytynyt edelleenkään. Molemmat kertovat, että alkuvaiheessa jo selvisi, että Juudit olisi halunnut edetä nopeammin suhteessa kuin Tommi.

Pariskunta kertoo päätöksensä avioliittonsa jatkosta asiantuntijoille. 

– Varmaankin me muotoillaan se niin, että jatkamme tästä ystävinä eteenpäin, Tommi sanoo. 

– Onko se yhteinen muotoilu? Kari Kanala kysyy. 

– Kyllä koen, että se tulee jonkin verran itseltäni aikaa vaatimaan. Täytyy vähän uudelleen ohjelmoida se, miten lähestyy toista tai katsoo. Mutta on se ehdottomasti myös lohtu, Juudit sanoo. 

Ensitreffit alttarilla -finaalijakso C Moressa jo nyt ja tiistaina 1.12. myös MTV3-kanavalla!

Lisää aiheesta:

Ensitreffit alttarilla -pari teki lopullisen päätöksen suhteestaan: "Ei ole mitään, mitä itse katuisin"Ensitreffit alttarilla -pari on päätymässä ratkaisuun: "Hän ei näe toivoa siinä"Näin kauden Ensitreffit-pareille kävi – katso, ketkä jäivät yhteen ja ketkä jatkavat erikseen!Ensitreffit-pari sai selvitettyä suhteensa ongelmat – kertovat asiantuntijoille ilouutisen!Ensitreffit-pari saapuu asiantuntijoiden eteen ristiriitaisissa tunnelmissa – morsian olisi halunnut vielä jatkaa suhdetta Ensitreffit alttarilla -aviopari paljastaa asiantuntijoille – päätyivät eroon näistä syistä: "Siinä ei ole mitään järkeä"
Ensitreffit alttarillaTV-ohjelmat

Tuoreimmat aiheesta

Ensitreffit alttarilla
  • 06:01
    TV-ohjelmat

    Ensitreffit-parit tekivät lopulliset päätökset – näin heille kävi

  • 30.10.08:19
    TV-ohjelmat

    Ensitreffit-Iina esittää puolisolleen suoran lapsikysymyksen: "Haluanko olla sellaisessa suhteessa?"

  • 25.10.14:05
    Seurapiirit

    Anniina ja Ville avioituivat Ensitreffit alttarilla -ohjelmassa kuusi vuotta sitten – tätä mieltä he ovat uudesta kaudesta

  • 25.10.13:12
    Seksi ja parisuhde

    Ensitreffit alttarilla -Jannella ahaa-elämys riitelystä – "Tunteet osoittavat aina kohti tarvetta"

  • 22.10.20:31
    Seksimyytit

    Peppuseksiin liittyy edelleen paljon vääriä uskomuksia