Tänään Lidleissä lanseerattu Heidi Klumin mallisto on muodostanut jo aamusta jonoja Lidl-myymälöiden edustalle. Lidlin mukaan tuotteita riittää vielä myymälöissä, mutta ensimmäisiä vaatteita on alettu jo myymään Tori.fi-sivustolla kaupan hintaa kalliimmalla.
Esmera by Heidi Klum -malliston myynti alkoi tänään Euroopassa ja Yhdysvalloissa. Sosiaalisen median julkaisujen perusteella ensimmäiset ihmiset Suomessa ovat odottaneet ketjun ovilla jo seitsemältä, ja menoa on verrattu jopa Stockmannin Hullut Päivät -myyntitapahtumaan.
Jos kuva ei näy, voit katsoa sen täältä.
Instagram-käyttäjä ja bloggaaja Heidi Kiiveri kertoo palvelussa julkaisemansa kenkäkuvan yhteydessä, että "kannatti olla sekopää ja kytistellä Lidlin oven takana ennen aamuseitsemää". Hän sanoo julkaisussa saaneensa "ihan täydellisesti istuvat nahkatennarit alle 30 eurolla".
Jos kuva ei näy, voit katsoa sen täältä.
Instagramissa käyttäjänimellä kulkeva kauneusbloggaja harmittelee muistaneensa Lidlin aukioloajat väärin. "Eikö ollu parhaat koot mennyt Heidi Klumin vaatteista, jotain sentään sain..."
