Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Lenita Airisto jakaa oivan liikeidean Yoko Onolle

Lenita Airisto saapui katsomaan Yoko Onoa Helsingin juhlaviikoille pirteissä väreissä.
Lenita Airisto saapui katsomaan Yoko Onoa Helsingin juhlaviikoille pirteissä väreissä.MTV3
Julkaistu 19.08.2013 20:34

Liikenaisena tunnettu Lenita Airisto paljasti MTV3.fi:lle, mitä hänen mielestään tällä hetkellä Suomessa vierailevan Yoko Onon kannattaisi tulevaisuudesta ryhtyä suunnittelemaan.

Tyylikäs Lenita Airisto fanittaa muusikkona ja taiteilijana tunnettua Yoko Onoa ja toivoo näkevänsä tähden Suomessa useammin. Lenita uskoo, että omintakeisten esiintymistensä ja ääntelynsä vuoksi Ono sopisi hyvin oululaislähtöisen Mieskuoro Huutajien vierailevaksi tähdeksi.

– Yoko Onon pitäisi käynnistää kiertue Huutajat-bändin kanssa. Hän sopisi siihen oikein hyvin, koska ei tarvitsisi tehdä muuta kuin huutaa. Huutohan on yleismaailmallista eikä sitä tarvitse kääntää muille kielille, kaunotar kertoo MTV3.fi:lle.

Airiston mielestä 80-vuotias Ono on täysi vastakohta artisteille, jotka ovat vain lyhyitä tähdenlentoja.

– Olen todella vaikuttunut siitä, että hän kerää vielä 80-vuotiaanakin huikeat määrät ihmisiä yhteen ympäri maailman, Lenita hehkuttaa.

Helsingin juhlaviikoilla nähtävä Ono tuli tunnetuksi Beatles-yhtyeen keulahahmon John Lennonin puolisona, mutta on sittemmin luonut uraa muun muassa muusikkona ja taitelijana.

(MTV3 – TANJA KORPELA)

Lisää aiheesta:

Supertähdille työskentelevä Alex Komulainen: "Kyllä sitä rahaa pyörii äärettömän paljon esimerkiksi jenkeissä"Carla Bruni ihastui Suomeen: "Minä ja bändi emme tahdo koskaan lähteä täältä takaisin Ranskaan"Tina Turner täytti 80! Teki faneilleen videon syntymäpäivänsä kunniaksiLenita Airistolta tiukka mielipide menestyksestä: "Lällärit älkööt vaivautuko"Madonnan tavannut Kristoffer Ignatius kertoo kohtaamisesta: "Siinä hän oli niinkuin kuka tahansa"Robbie Williams muistelee MTV:lle edellistä keikkaansa Suomessa: "Ehkä yleisö oli humalassa, mutta meininki oli mahtava!"
Lenita AiristoMusiikki

Tuoreimmat aiheesta

Lenita Airisto
  • 04.03.202416:47
    Kuolleet

    Hannu Taanila on kuollut

  • 17.12.202210:05
    Vesa-Matti Loiri

    Vesa-Matti Loiri avautui Lenita Airistolle kokemastaan uhkailusta: "Hän repi puhelimen töpselit seinästä ja liimasi postiluukun kiinni"

  • 04.12.202214:30
    Vesa-Matti Loiri

    Lenita Airisto muistelee erikoista tapaamistaan Vesa-Matti Loirin kanssa: "Minulle aukeni nopeasti, että hän oli äärimmäisen hermostunut"

  • 20.09.202214:52
    Vesa-Matti Loiri

    Lenita Airisto muisteli Vesa-Matti Loiria värikkäin sanakääntein

  • 20.08.202212:15
    Vesa-Matti Loiri

    Lenita Airisto muistelee edesmennyttä ystäväänsä Vesa-Matti Loiria: "Se oli meidän liimamme"