Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Kolmiodraama-Samin deittiehdokas Terhi kokee menevänsä sinkkuna hukkaan – näin hän kuvailee itseään

MTV
Julkaistu 12.03.2024 16:42
Toimittajan kuva
Katja Lintunen

katja.lintunen@mtv.fi

Sami valitsee Kolmiodraama-ohjelmassa treffeille puheliaan Terhin.

Sami tutustui Kolmiodraama-ohjelmassa tekstiviestien välityksellä Terhiin ja Christinaan. Sami valitsi lopulta treffeille Terhin, jonka kanssa viestittely meni hyvin nopeasti kaksimieliseksi. Ohjelman toisessa jaksossa nähdään kaksikon treffit ja myöhemmin vielä muutto saman katon alle neljäksi viikoksi.

1:25Sami ja Terhi lähettelevät toisilleen kaksimielisiä viestejä Kolmiodraamassa – ”Se on osa minua hyvin herkästi”Videolta pääset katsomaan, millaisia viestejä Sami ja Terhi toisilleen lähettelivät.

Lue myös: Sami ja Terhi lähettelevät toisilleen kaksimielisiä viestejä uudessa realityssä – "Herkästi leimataan, että haluaa pelkkää seksiä"

Kuopiossa asuva Terhi työskentelee yrittäjänä kotisairaanhoidossa ja hänen intohimoihinsa kuuluu matkustelu sekä ruoanlaitto.

Terhin pisin parisuhteensa kesti seitsemän vuotta ja se päättyi viisi vuotta sitten, eikä hän ole sen jälkeen seurustellut. Lapsihaaveita Terhillä ei ole vielä syntynyt ja hän miettii, liekö koskaan tuleekaan. 

Kumppanin löytäminen on Terhillä kuitenkin tähtäimessä, sillä sinkkuna hän kokee menevänsä hukkaan, koska hän on omien sanojensa mukaan hyvää tyttöystäväainesta.

Puheliasta ja kuplivaa Terhiä voisi pitää hänen mukaansa ulkonäön perusteella yksinkertaisena blondina, mutta hän on “vanhan liiton nörtti”, jota kiinnostaa niin Amerikan lainsäädäntö kuin kvanttifysiikkakin. Hän toivoo, että kumppanikin olisi laajasti kiinnostunut asioista. Terhiin tekee vaikutuksen älykäs huumori ja avoin flirtti.

Kolmiodraama alkaa MTV Katsomossa ja MTV3-kanavalla ti 5.3. klo 21. MTV Katsomo+ -tilaajille seuraava jakso ennakkoon päätösjaksoa lukuun ottamatta.

27:26Millainen on täydellinen aloitusviesti deittisovelluksessa?Koukussa Kolmiodraamaa -sarjan ensimmäisessä jaksossa pohditaan, millainen on täydellinen aloitusviesti deittisovelluksessa.

Vodcastissa toimittajat Katja Lintunen ja Jari Peltola peilaavat omia deitti- ja parisuhdekokemuksiaan MTV:n uuden Kolmiodraama-sarjan koukuttaviin käänteisiin ja suhdekiemuroihin. Samalla pureudutaan sarjan tapahtumiin ja jaksoista nouseviin teemoihin. 

Koukussa Kolmiodraamaan ilmestyy MTV Katsomoon maanantain ja tiistain välisenä yönä - samaan aikaan kuin Kolmiodraama-sarjakin.

Lisää aiheesta:

Kolmiodraama-rakkausrealityn Pinja, 30, ei ole ollut koskaan pitkässä parisuhteessaKolmiodraama-matka on ollut Samille vuoristorataa: "Hyviä hetkiä ja niitä, kun itketään kameralle"Kolmiodraama-sarjan Sanna on ollut kahdesti naimisissa – etsii "jo elämää kokeillutta" kumppaniaTällainen on Kolmiodraama-Mirellan deittikumppani Joonatan – käynyt ainakin sadoilla treffeillä ja haaveilee urasta kansanedustajanaSami ja Terhi lähettelevät toisilleen kaksimielisiä viestejä uudessa realityssä – "Herkästi leimataan, että haluaa pelkkää seksiä"Kolmiodraama-Sami tykittää kaksimielisiä viestejä deittiehdokkaalle – uutuusvodissa pohditaan, mitä Tinderissä ei kannata sanoa
KolmiodraamaTV-ohjelmat

Tuoreimmat aiheesta

Kolmiodraama
  • 14.7.11:55
    Seurapiirit

    Kolmiodraama-Mirella ja Aki: "Me mennään naimisiin!"

  • 5.4.21:01
    Töllötuomarit

    Race Across the World -kaksikon törsäily huvittaa Töllötuomareissa: "Suosikkini"

  • 1.4.20:23
    Töllötuomarit

    Töllötuomarit myöntävät mokansa: "Voimme osua aika pahasti hutiin"

  • 1.4.17:55
    Töllötuomarit

    Töllötuomarit pureutuvat Euroviisuihin ja Race Across the World -ohjelmaan – yhden parin törsäily huvittaa: "Suosikkini"

  • 31.3.08:46
    Seurapiirit

    Kolmiodraama-Mirellan ja Akin vauva syntyi: "Teit meistä perheen"