Tähtipariskunta arvioi turvatoimensa tarkasti uudestaan Pariisissa tapahtuneen hirvittävän ryöstön jälkeen.
Kim Kardashian joutui ryöstön kohteeksi Pariisissa kuukausi sitten. Tämän jälkeen tähti on pyrkinyt suojelemaan itseään entistä tarkemmin.
Uusimpien tietojen mukaan hän on miehensä Kanye Westin kanssa päättänyt erottaa heidän pitkäaikaisen henkivartijansa Pascal Duvierin.
Duvier oli töissä samana yönä, kun Kardashianin kimppuun hyökättiin. Hän ei kuitenkaan ollut tähden kanssa ryöstön aikaan, vaan oli suojaamassa Kimin siskoja Kourtney Kardashiania ja Kendall Jenneriä.
Miten ryöstö eteni?
Kim Kardashian joutui vaaratilanteeseen, kun lokakuun alussa viisi aseistautunutta miestä tunkeutui hänen huoneeseen Pariisissa. Osa heistä oli naamioitunut poliisiksi.
The Guardian kertoi, että todennäköisesti miehet pääsivät sisälle Kardashianin huoneeseen sen jälkeen, kun he olivat pistäneet tähden henkivartijan käsirautoihin.
He uhkasivat naista aseella osoittaen. Kardashian sidottiin kiinni ja lukittiin kylpyhuoneeseen.
Miehet ottivat mukaansa koruja, joiden arvo oli useita miljoonia dollareita.
