Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Julkaisupäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta ja kehitys
  • Jaakko Hietanen
    Head of Digital Development
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • Makuja
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
MTV Uutiset on sitoutunut noudattamaan Journalistin ohjeita
  • Julkisen sanan neuvosto (JSN)
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Kata Kärkkäinen: Miehet muuttuva elementti elämässäni

Kata Kärkkäisen elämässä puhaltavat muutoksen tuulet. ( Kuva: MTV3)
Kata Kärkkäisen elämässä puhaltavat muutoksen tuulet. ( Kuva: MTV3)
Julkaistu 23.10.2008 18:32

Maanantaina pyöreitä vuosia täyttävä Kata Kärkkäinen tunnustaa, että miehet ovat hänen elämässään olleet aina muuttuva elementti. Kata haki eroa miehestään Janne Janhosesta loppukesästä.

Kata Kärkkäisen elämässä on suurien muutoksien aika. Loppukesästä nainen haki avioeroa, uusin Kahdeksas huone-romaani on vihdoin ilmestynyt ja ensi maanantaina nainen täyttää neljäkymmentä vuotta.

Viihdeuutiset tapasi Katan Helsingin Kirjamessuilla, jossa nainen oli kertomassa uudesta romaanistaan. Iloisen ja levollisen oloinen Kata kertoi elämässään pyörivän nyt ison pyörän.

– Elämässäni on pysyviä asioita, kuten työ ja lapset, mutta miehet ovat olleet aina elämässäni muuttuva elementti, Kata kertoo.

Kata tunnustaa, ettei hänellä ole elämässä enää paljon unelmia tai tavoitteita. Pysyvä asuinpaikka olisi kuitenkin eräs asia, jonka hän haluaisi.

– Olisi kiva asettua aloilleen, lopullisesti. En tiedä, mitä Sipoon-kodille tapahtuu eron myötä, nainen naurahtaa.

Kirjailijan uudessa romaanissa entisöidään vanhaa taloa ja käydään läpi niin menneisyyttä kuin nykyisyyttä. Myös astrologia on isossa roolissa kirjassa.

– Elämässä voi käyttää useita erilaisia tapoja tutkia itseään. Jotkut käyttävät siihen astrologiaa. Olen hämmästynyt siitä, kuinka minulle tehdyt tarkat kartat ovat pitäneet paikkaansa. Minulla on kuulemma oma kahdeksas huoneeni täysin tukossa, nainen nauraa viitaten tuoreimman romaaninsa nimeen.

(MTV3)

Lisää aiheesta:

Mitä haluat kysyä Kata Kärkkäiseltä?Lehti: Kata Kärkkäinen vaihtoi nimensäLehti: Rahapula ajoi Kata Kärkkäisen työnhakuunKata Kärkkäinen: Julkkiksillakin on yksityiselämäKata Kärkkäisen väitetty rokkarirakas paljasti yhteiskuvan FacebookissaLehti: Kata iski nuoren rokkaripoikaystävän
Kata Kärkkäinen

Tuoreimmat aiheesta

Kata Kärkkäinen
  • 18.03.201014:20
    Kata Kärkkäinen

    Mitä haluat kysyä Kata Kärkkäiseltä?

  • 26.01.201007:47
    Kata Kärkkäinen

    Lehti: Kata Kärkkäinen vaihtoi nimensä

  • 12.11.200907:48
    Kata Kärkkäinen

    Lehti: Rahapula ajoi Kata Kärkkäisen työnhakuun

  • 17.10.200915:19
    Kata Kärkkäinen

    Kata Kärkkäinen: Julkkiksillakin on yksityiselämä

  • 20.02.200914:34
    Kata Kärkkäinen

    Kata Kärkkäisen väitetty rokkarirakas paljasti yhteiskuvan Facebookissa