2-vuotias Jaclyn Derks oli leikkimässä, kun hän kaatui juomalasin päälle. Lasi särkyi tytön kaulaan.
Videolla esitellään avustajakoira Chili, josta on omistaja-Topille paljon apua!
Kayla Rudichuk oli ruokaostoksilla saadessaan karun puhelun. Kanadalaisen Rudichukin kaksivuotias tytär Jaclyn Derks oli ollut leikkimässä peitteistä rakentamassaan linnoituksessa, kun hän kaatui rakennelman läpi juomalasin päälle. Lasi särkyi. Jaclyn halvaantui onnettomuuden seurauksena, People-lehti kertoo.
– Se oli kammottavin puhelu. Hän oli vain leikkimässä ja asetti kämmenensä väärään paikkaan väärään aikaan, lattialla oli lasi ja tyttö kaatui sen päälle, ja lasi upposi suoraan hänen kaulaansa, Rudichuk kuvailee.
– Tämä on ollut tunteiden vuoristorataa. Tämä on painajainen.
"Vauvani oli kyynelissä ja ulvoi, hän oli niin peloissaan"
Lapsi kiidätettiin sairaalaan, missä lasinpala poistettiin.
– Ajoin sairaalaan niin nopeasti kuin kykenin, ja heti, kun näin hänet, murruin. Verta oli niin paljon. Vauvani oli kyynelissä ja ulvoi, hän oli niin peloissaan. En ole koskaan elämäni aikana nähnyt yhtä avutonta pikku tyttöä, Rudichuk kuvaa.
Lasinpala oli vahingoittanut Jaclynin selkärankaa, ja hän ei voi käyttää vasenta kättään tai jalkaansa kunnolla.
