Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Kaisa Liski säväyttää harmaahapsisena: Ei haittaa, vaikka tulisi mummo-efekti!

MTV
Julkaistu 02.02.2016 22:03
Toimittajan kuva

Iina Lindeman

iina.lindeman@mtv.fi

Kiinteistökuningatar on harmaiden hiustensa kanssa trendien aallonharjalla. 

Kiireinen uranainen Kaisa Liski edusti Laukka-korusarjan julkistustilaisuudessa energisenä ja hyväntuulisena. Kiinteistökuningatar hehkui tyylikkyyttä uudessa hopeansävyisessä kuontalossaan. 

– Tämä on minun Rooman tuliaisia, ollut jo kuukauden verran, Liski kertoo uudesta tyylistään. 

Muutama vuosi sitten isoäidiksi tullut ei ole ainakaan toistaiseksi tuntenut itseään iäkkääksi hopeisessa kuontalossaan.

– Ei se haittaa, vaikka tästä tulisi mummo-efekti, sillä ylpeydellä olen isoäiti! Liski nauraa hersyvästi. 

Liskillä on 3-vuotias poika ja 2-vuotias lapsenlapsi. Hän kertoo perheen viettävän aikaa aina silloin, kun arjen kiireet antavat periksi. 

– Lapsethan leikkii tietysti jo paljon yhdessäkin. Huoneesta kuuluu vuorotelleen "äiti, mummi, äiti, mummi" ja välillä ne menevät sekaisinkin! Liski nauraa. 

Kaisa Liski 1
Kaisa Liski Laukka-korusarjan julkistustilaisuudessa tiistaina 2. helmikuuta.MTV

Kiinteistökuningatar nousi hiljattain otsikoihin, kun hän sinetöi Timo T.A. ja Nina Mikkosen Pilvilinnana tunnetun kodin kaupat. Liski paljasti kaupanneensa asunnon ilman välityspalkkiota. 

– En tiennyt, missä kunnossa Timo oli. Edellisen kerran, kun olimme tavanneet, hänellä oli bootsit jalassa ja stetsoni päässä. Hänen äänensä oli tuolloin kova ja kädenpuristus lähes militantti. Nyt siinä ei ollut enää sama mies. Kohtaaminen auttoi tekemään päätökseni auttamisesta, Liski kertoi MTV.fille päätöksen synnystä. 

Tänään tiistaina Liski kiittelee sitä, että uutinen välityspalkkion uupumisesta otettiin positiivisesti vastaan. 

– Onhan se kiva, että sitä pidettiin edes hyvänä uutisena. Suomalainen luonne olisi pystynyt kääntämään senkin negatiiviseksi. Hienoa, että sitä pidettiin sata prosenttisesti hyvänä uutisena, Liski toteaa tyytyväisenä. 

Lisää aiheesta:

Aamulypsyn tiimi paljasti punaisella matolla mieleenpainuvimmat kohtaamisensa radiotyössä – Juuso Mäkilähde: "Vaikka on sukset ja sauvat missä sattuu, niin uskalletaan tulla juttelemaan"Kuka on Wilhelmina Af Fera? Koulukiusatun tytön matka palvotuksi pin-up-kaunottareksi: "Olen aina ollut vähän epävarma itsestäni"Mieletön muodonmuutos! Katso, kun Sini Ariell leikkaa hiuksensa kaljuksi: "Koen olevani seksikäs ja uljas" – taustalla voimaannuttava sanomaUutisankkuri Keijo Leppänen vaihtoi solmion solmukkeeseen – tältä se näytti suorassa lähetyksessä: ”Yhdistelmä Aku Ankkaa ja Matti Klingeä”Kaisa Liski paljastaa: Myin Mikkosten talon ilman välityspalkkiotaWilma Schlizewski räväkkänä nuoruuskuvissa: "En ole koskaan pois muodista"
Kaisa LiskiSeurapiirit

Tuoreimmat aiheesta

Kaisa Liski
  • ma11:30
    Huomenta Suomi

    Tunnistaisitko? Kaisa Liski nähtiin suorassa lähetyksessä uudessa tyylissä

  • 11.8.19:11
    Olet mitä syöt

    Kaisa Liski joutui sairaalaan – jalat lähtivät alta

  • 31.08.202213:12
    Tuomiot

    Hovioikeus piti voimassa Kaisa Liskin tuomion luvattomista maarakennustöistä – "Ei voi vedota tietämättömyyteen"

  • 27.07.202216:44
    Seurapiirit

    Ehdolliseen vankeuteen ja jättikorvauksiin tuomittu Kaisa Liski vaati tuomion täytäntöönpanon keskeytystä – hovioikeus hylkäsi vaatimuksen

  • 09.06.202113:10
    Seurapiirit

    Kaisa Liski viettää miehensä kanssa 10-vuotishääpäivän erillään – "Kun jääräpään nai, niin jääräpään kanssa on naimisissa"