Kiinteistövälittäjä Kaisa Liski joutuu vastaamaan kunnianloukkaussyytteeseen kahden muun kollegansa kanssa käräjäoikeudessa.
Kiinteistövälittäjä Kaisa Liski on haastettu oikeuteen kunnianloukkauksesta. Haasteen takaa löytyy kiinteistövälittäjä Piia Mansikka, joka on aiemmin työskennellyt Liskin alaisena.
– Kyseessä on pari vuotta vanha keissi, joka menee nyt käräjille, koska vastapuoli ei ole suostunut sovitteluun, Mansikka kertoo MTV:lle.
Mansikan mukaan Liski on yrittänyt sabotoida hänen uraansa soittelemalla Mansikan asiakkaille ja mustamaalaamalla häntä.
Mansikan mukaan hän sai tietää sabotointiyrityksistä asiakkailtaan.
– Asiakkaat todistavat puolestani, Mansikka sanoo.
– Kyseessä on pitkä tarina, koska työpaikkakiusaamista jatkui kauan. Noin vuoden verran olen nyt saanut olla rauhassa, Mansikka sanoo.
Liski: Otan tämän vakavasti
MTV:n tavoittama Liski kommentoi Mansikan puheita sabotoinnista äimistyneenä.
– Hänellä on yksi todistaja, se on totta. Kaikki mitä olen tälle asiakkaalle sanonut, pitää paikkansa. Olen kertonut totuuden, Liski sanoo.

