Ia, Riikka ja Mila ystävystyivät Käärijän kautta.
Euroviisufinaali on parhaillaan käynnissä, ja fanit ympäri Suomen ovat kokoontuneet seuraamaan jännittävää iltaa ja kannustamaan Suomen viisuedustaja Käärijää. MTV Uutiset Live piipahti Helsingin Kulttuuritehdas Korjaamolla jututtamassa viisukansaa ja kyselemässä, millaisia odotuksia Käärijä-faneilla on illalle.
Paikalle Käärijää kannustamaan olivat saapuneet Ia Aikala, Riikka Jalovaara ja Mila Matilainen. Kolmikko kertoi koko kevään menneen viisu- ja Käärijä-huumassa.
– Onhan tämä ihan hullua. Ei näin jännää ole tämä peli ollut kyllä vuosiin, että voitto olisi näin lähellä. Jännittää kovasti lopputulos, Mila kertoi.
Kolmikko uskoo Käärijän kuittaavan nimiinsä koko kilpailun voiton.
– Kyllähän se voitto sieltä tulee. Ollaan niin ylpeitä oltu koko kevät, ja nyt se nähdään, että kyllä Käärijästä on siihen ja voitto tulee kotiin, Ia sanoi.
