Koronaviruksen sairastanut F1-kuski Sergio Perez sai viimein kahden Britannian kisaviikonlopun poissaolon jälkeen luvan matkustaa Barcelonaan uutta kisaa varten. Racing Point -kuskin matkailusta on liikkunut viime aikoina huhuja, joista hän ei pidä.
MAINOS
Koko F1-kausi C Morella!
Espanjan GP suorana 14.-16.8.
Pe: 1. harjoitukset klo 11.55, 2. harjoitukset klo 15.55
La: 3. harjoitukset klo 12.55, aika-ajot klo 15.55, ennakkotunnelmat klo 15.00
Su: Espanjan GP klo 16.05, ennakkotunnelmat klo 15.00Kaikki suorat ajolähetykset C More Maxilla ja cmore.fi -suoratoistopalvelussa
LUE MYÖS: Alfa Romeo on ajautumassa tukalaan "korona-ansaan" – Kimi Räikkösellä ja kumppaneilla ei ole Espanjan GP:n jälkeen asiaa tallin tehtaalle: "Se on julmaa"
F1-sarja tiedotti Perezin positiivisesta testituloksesta torstaina 31. heinäkuuta. Hän jäi tämän seurauksena karanteeniin kahden kisan ajaksi. Kaksi viikkoa myöhemmin hän antoi viimein negatiivisen näytteen ja sai luvan palata varikolle Barcelonassa.

