Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Ensitreffit-pari surun murtama keskenmenosta – vaimolta tuskaisen avoin kirjoitus

Amerikan Ensitreffit alttarilla -pari Doug Hehner ja Jamie Otis häissään.
Amerikan Ensitreffit alttarilla -pari Doug Hehner ja Jamie Otis häissään.
Julkaistu 15.07.2016 12:32

MTV LIFESTYLE

Ensitreffit alttarilla -ohjelman kautta avioitunut amerikkalaispari Jamie Otis ja Doug Hehner ovat avoimesti kertoneet kokemastaan keskenmenosta. Vaimo kokee avoimen puhumisen aiheesta olevan heille terapiaa.

Kaksi vuotta naimisissa ollut Amerikan Ensitreffit alttarilla -pari kertoi heinäkuun alussa Todayn haastattelussa odottavansa esikoistaan. Jamie Otis kertoi tuolloin olevansa neljännellä kuulla raskaana.

Myöhään keskiviikkoiltana Otis kuitenkin kertoi faneilleen sosiaalisessa mediassa surullisia uutisia.

Hän julkaisi Instagram-tilillään tiedon keskenmenosta tunteikkaan tekstin ja kuvan kautta.

– Vauvamme oli vain liian kaunis tähän maailmaan. Rakastan häntä niin paljon - tulen AINA rakastamaan! Odotan, että tapaan hänet vielä jonain päivänä taivaassa. Voi rukoilkaa meidän puolestamme, Otis kirjoitti kuvan yhteyteen.

Myöhemmin Otis kirjoitti avoimen kirjoituksen tuskastaan blogiinsa otsikolla

"Vauva Hehnerin menetys".

– Sydämeni on niin raskas. Sanat eivät riitä kuvailemaan surua ja tuskaa, mitä koen vauvamme menetyksestä, Otis aloittaa tekstinsä.

Otis kertoo parin suunnitelleen heinäkuun lopulle juhlatilaisuutta, jossa he olisivat paljastaneet vauvan sukupuolen. Hänen oli kuitenkin täytynyt suunnata sairaalaan tarkistamaan tilannetta, pientä verenvuotoa kun oli ilmennyt jo viikkojen ajan.

– En ollut niin huolissani, koska olimme käyneet useasti tarkastamassa tilanteen ja tällä kertaa verenvuoto oli jo loppunut.

– Lääkäri kuitenkin kertoi, että vauvan ennuste on huono, sillä lapsivettä oli hyvin vähän. Olen sairaanhoitaja, joten tiedän kyllä, miten tärkeää lapsivesi on vauvan kehitykselle ja kasvulle. En voinut uskoa korviani. Juurihan vauva oli potkinut mahassani?

Otis kertoo yrittäneensä levätä ja kaikin tavoin taistella vauvan puolesta, mutta mitään ei ollut tehtävissä.

– Tämän blogin kirjoittaminen on minulle terapiaa. Samanlaisen menetyksen kokeneiden tarinoiden kuuleminen on terapiaa. Vauvasta, johon rakastuin heti ensi hetkestä, puhuminen on minulle terapiaa. Voisinpa pidellä häntä ja rakastaa häntä. Hänen pienet jalkansa ja kätensä olivat niin arvokkaat. Hän oli niin suloinen, jo 17 viikon ikäisenä. Rukoilkaa minun, Dougin ja koko perheen puolesta. Ennen kaikkea rukoilkaa vauva Hehnerin puolesta.

Myös Jamien puoliso Doug julkaisi koskettavan kuvakollaasin Instagram-tilillään.

–  Vauva Hehner. Vaikka pystyit jättämään meille vain jalanjälkesi, tulet aina pysymään sydämissämme, rakastamme Jamien kanssa sinua! Kiitokset kaikille rakkaudesta ja tuesta, jota olemme saaneet, Doug kirjoitti kuvan yhteyteen.

Suomen ENSITREFFIT ALTTARILLA -sarjan kolmas kausi nähdään AVAlla syyskuussa.

Lisää aiheesta:

Chrissy Teigen kertoo, miksi vaati John Legendiä kuvaamaan perheen traagisen tapahtuman – aviomies vastusti pyyntöä viimeiseen astiSuuri suru: Chrissy Teigen ja John Legend menettivät poikansa – julkistivat iloiset uutiset yllätysraskaudesta vain kuukautta aiemminLauralle jouduttiin asentamaan avanne – aviomieheltä kaunis teko Keskenmenon kokenut nainen selittää, miksi tuntee kaikesta huolimatta kiitollisuuttaEnsitreffit-tähti avautuu surustaan – elämä keskenmenon jälkeenSuru-uutisia: Ensitreffit alttarilla -parille keskenmeno
Ensitreffit alttarilla

Tuoreimmat aiheesta

Ensitreffit alttarilla
  • 30.10.08:19
    TV-ohjelmat

    Ensitreffit-Iina esittää puolisolleen suoran lapsikysymyksen: "Haluanko olla sellaisessa suhteessa?"

  • 25.10.14:05
    Seurapiirit

    Anniina ja Ville avioituivat Ensitreffit alttarilla -ohjelmassa kuusi vuotta sitten – tätä mieltä he ovat uudesta kaudesta

  • 25.10.13:12
    Seksi ja parisuhde

    Ensitreffit alttarilla -Jannella ahaa-elämys riitelystä – "Tunteet osoittavat aina kohti tarvetta"

  • 22.10.20:31
    Seksimyytit

    Peppuseksiin liittyy edelleen paljon vääriä uskomuksia

  • 17.10.18:01
    TV-ohjelmat

    Yksi Ensitreffit alttarilla -pari ei osallistu yhteistapaamiseen – tässä syy