Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Julkaisupäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta ja kehitys
  • Jaakko Hietanen
    Head of Digital Development
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • Makuja
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
MTV Uutiset on sitoutunut noudattamaan Journalistin ohjeita
  • Julkisen sanan neuvosto (JSN)
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Ensitreffit-pari karkasi häämatkallaan erikoiseen paikkaan: "Hävitimme kameraryhmän"

1:22Ensitreffit-pari karkasi häämatkallaan erikoiseen paikkaan kuvauksia pakoonKatso video: Ensitreffit-pari karkasi häämatkallaan erikoiseen paikkaan kuvauksia pakoon
Julkaistu 30.12.2023 13:15
Toimittajan kuva
Alexia Tänav

alexia.tanav@mtv.fi

Matilla ja Pauliinalla oli tapanaan ottaa omaa aikaa myös Ensitreffit alttarilla -kuvausten lomassa.

Ensitreffit alttarilla -parien päätökset heidän avioliittojensa jatkumisesta selvisivät katsojille tiistaina 26. joulukuuta esitetyssä jaksossa.

Jaksossa Matti ja Pauliina, jotka kokivat alusta saakka suurta ihastumisen tunnetta toisiaan kohtaan kertoivat, että ihastuminen on voimistunut rakkaudeksi. Näin ollen he kertoivat asiantuntijoille jatkavansa yhteistä taivaltaan avioparina.

Lue myös: Ensitreffit-parilla suureet tunteet pelissä – asiantuntijat esittävät ratkaisevan kysymyksen välimatkasta

Matti ja Pauliina kertasivat Ensitreffit alttarilla -kokemustaan MTV Uutisten haastattelussa. Kaksikko muisteli häämatkaansa ja siellä sattunutta hauskaa hetkeä, kun vasta-avioituinut pari päätti yllättäen ottaa omaa aikaa tv-kuvausten keskellä. 

– Hävitimme kameraryhmän ja lähdimme kahdestaan puistoon. Istuskelimme varmaan pari tuntia siellä ja juttelimme kaksin. Itseasiassa varmaan ne kivoimmat hetket ovat olleet silloin, kun kamera ei ole kuvannut. Kamerahan tuo sen, ettet ole silloin oikeasti kaksin, Matti kertoi.

Heidän mieleensä on piirtynyt myös toinen samankaltainen tilanne nimenomaan häämatkalta. 

– Olimme illallisella, joka oli tilanteena vaikea. Meidät vietiin ravintolaan, valot ja kamera alkoivat käymään, meille lyötiin käteen ranskankieliset menut, kaikki ravintolan 200 ihmistä tuijottivat meitä ja yritimme siinä illallistaa. Se oli tosi stressaava kokemus, Matti muisteli.

Kaksikko päätti lievittää stressiään ja karkasi kahdestaan toisaalle. He nappasivat mikrofoninsa pois ja suuntasivat ravintolan vieressä olleeseen maailmanpyörään.

– Menimme sillä pari kierrosta. Otimme omaa aikaa, Matti muisteli Pauliinan kompatessa.

Lue myös: Ensitreffit-Pauliina huojentui tavattuaan puolisonsa Matin – näki yhdestä asiasta jopa painajaisia ennen häitä

Ensitreffit alttarilla -päätösjakso Mitä heille kuuluu nyt? nähdään MTV3-kanavalla ja MTV Katsomossa ensi tiistaina 2.1. klo 21.00.

Lisää aiheesta:

Ensitreffit alttarilla -ohjelmassa avioituneet Matti ja Pauliina kertovat, mikä on heidän suhteensa tilanne nytNäin kauden Ensitreffit-pareille kävi – osallistujat paljastivat MTV Uutisille, mitä kulisseissa tapahtuiKuuma suudelma! Ensitreffit-pari Salla ja Lauri näyttävät, kuinka aloittivat tutustumisensa alttarilta poistumisen jälkeen: "Vielä ei ole tajunnut"Omaa tilaa kaivannut Ensitreffit-vaimo paljastaa hetken, jolloin suhteessa tapahtui merkittävä käänne – ystävältä suorasukainen kysymysAnniina ja Ville hurmasivat katsojat rempseällä meiningillään Ensitreffit alttarilla -ohjelmassa – nämä kaksi vinkkiä he antavat uusille pareilleEnsitreffit-Esa hääyöstä: "Halusin malttamattomana tietää kerralla kaiken"
Ensitreffit alttarillaRakkausSeksi ja parisuhdeTV-ohjelmat

Tuoreimmat aiheesta

Ensitreffit alttarilla
  • 30.11.18:02
    TV-ohjelmat

    Kritiikin määrä yllätti Ensitreffit-Julian – katsojat ovat jakautuneet kahtia: "Tuntunut pahalta"

  • 30.11.18:01
    TV-ohjelmat

    Ensitreffit-pari Iina ja Mikko antavat vinkkejä ohjelmaan hakeville – nämä asiat kannattaa huomioida

  • 29.11.18:04
    TV-ohjelmat

    Ensitreffit-Katri puhuu avoimesti erosta – muistelee ensimmäistä kohtaamista alttarilla: "Tosi iso pelko"

  • 29.11.16:02
    TV-ohjelmat

    Ensitreffit-Janne avaa syitä, miksi suhde Katrin kanssa ei toiminut: "Se oli niin iso ero meissä"

  • 28.11.18:04
    TV-ohjelmat

    Arttu pettyi Julian päätökseen erota Ensitreffit alttarilla -ohjelmassa – MTV Uutisten haastattelussa mieli oli muuttunut