Dolce & Gabbana esitteli moderneja roomalaiskampauksia

Valkoinen kukkakoristelu kiertää melkein koko nutturakampauksen.Vittorio Zunino Celotto/Getty Images
Julkaistu 24.09.2013 13:44(Päivitetty 24.09.2013 13:47)

Italialainen muotitalo Dolce & Gabbana toi Milanon muotiviikoilla lavalle mallit, joiden hiukset oli koristeltu moderneiksi roomalaiskampauksiksi.

Muotitalo Dolce & Gabbana koristeli kevät-kesä 2014 -mallistoaan esitellessään malliensa hiukset vanhahtavin roomalaiskampauksin ja -koruin. Hiuksissa nähtiin niin kolikoita kuin kukkia. Myös mallien korvakorut olivat kuin vanhoista jumaltaruista.

Kampauksiin oli lähes poikkeuksetta valittu keskijakaus. Hiukset oli koottu niskaan kiinni, ja kampauksien pääpaino oli näyttävissä koristeluissa. Katso kuvat vaikuttavista kampauksista ja kokeile kotona!

Valkoinen kukkakoristelu kiertää melkein koko nutturakampauksen.Vittorio Zunino Celotto/Getty Images

Osassa kampauksista nähtiin sekä roomalaisia kolikkokoruja että kukkia.Vittorio Zunino Celotto/Getty Images

Dolce & Gabbana yhdisti kiharanutturaan kultaisen hiuspannan ja muutaman kukan.Vittorio Zunino Celotto/Getty Images

Paitojen kolikkokuosi toistui niin mallin korvakoruissa kuin hiuspannassa.Vittorio Zunino Celotto/Getty Images

Lue myös:

Näitä asioita kampaajasi ei kerro sinulle

AVA / Emmi Maaranen

Kuvat: Getty Images

Tuoreimmat aiheesta

Lifestyle