Hyppää pääsisältöön
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Julkaisupäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta ja kehitys
  • Jaakko Hietanen
    Head of Digital Development
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • Makuja
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
MTV Uutiset on sitoutunut noudattamaan Journalistin ohjeita
  • Julkisen sanan neuvosto (JSN)
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota
TuoreimmatSääDonald TrumpAsian ytimessäRikosLiiga
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista

Blind Channelin haloota nostanut kyltti oli päähänpisto takahuoneessa ennen suoraa lähetystä!

0:56Blind Channelin finaaliveto lähestyy – tältä näyttää Euroviisujen kulisseissaVideo: Blind Channelin kanssa Euroviisujen kulisseissa
Julkaistu 21.05.2021 21:35

MTV VIIHDE

Tunnelma on nousemassa kattoon, kun Euroviisujen finaali järjestetään huomenna Rotterdamissa. Suomalainen Blind Channel selvitti upeasti tiensä finaaliin.

Oheisella kuvakoostevideolla luodaan vilkaisu Euroviisujen kulisseihin. Tänään on käyty kahdet finaalitreenit. Huomenna järjestetään viimeiset, eli kolmannet finaaliharjoitukset.

Blind Channel esitteli eilisessä lähetyksessä hilpeää "Play ja ja ding dong" -kylttiä, jolla viitattiin Will Ferrelin tähdittämään euroviisuteemaiseen komediaan. Blind Channelin tempaus on herättänyt valtavasti positiivista huomiota ympäri Eurooppaa.

Kyseessä oli bändin oma päähänpisto takahuoneesa ennen suoraa lähetystä ja he askartelivat kyltin itse. 

3:06Yleisö oli myyty, ja Blind Channel raivasi tiensä jatkoon Euroviisuissa – näin yhtye reagoi, kun finaalipaikka julkistettiinYleisö oli myyty, ja Blind Channel raivasi tiensä jatkoon Euroviisuissa – näin yhtye reagoi, kun finaalipaikka julkistettiin, katso video!

EuroviisutMusiikkiSuomi

Lisää aiheesta:

Somekansa miltei yksimielinen Pete Parkkosen ja Linda Lampeniuksen UMK-kappaleesta: "Mestariteos"Erika Vikman otti kantaa tulenarkaan Euroviisu-kysymykseen Voittajapari kertoo "katastrofipäivästä" – kurkista TTK:n juhlahumuunKAJ tekee pian syksyn ainoan ja kaikkien aikojen suurimman konserttinsa – tätä on luvassaOlga heittäytyi varusmiesten käsivarsille: "Tätä energiaa odotan kesän keikoilta"Joensuussa kisataan pöytärummutuksen mestaruudesta – katso kisaajien tyylinäytteet

Tuoreimmat aiheesta

Euroviisut
  • Eilen16:01
    Uuden Musiikin Kilpailu

    Linda Lampeniukselle ja Pete Parkkoselle asetetaan ennakkosuosikin viittaa – näin he suhtautuvat

  • Eilen09:50
    Uuden Musiikin Kilpailu

    Somekansa miltei yksimielinen Pete Parkkosen ja Linda Lampeniuksen UMK-kappaleesta: "Mestariteos"

  • to17:40
    Uuden Musiikin Kilpailu

    Mikäli Antti Paalanen voittaa UMK:n, aikoo hän edustaa Euroviisuissa boikottivaatimuksista huolimatta: "Kunnia-asia"

  • to13:45
    Uuden Musiikin Kilpailu

    Yleltä erikoinen linjaus – tähän kysymykseen UMK-kilpailijat eivät saaneet vastata suoraan

  • to11:01
    Uuden Musiikin Kilpailu

    UMK-kilpailija Etta sairastui 10-vuotiaana ja menetti hiuksensa – käyttää nykyään peruukkeja