BB-Jonathan elämästään: En tekisi mitään toisin

Jonathan pohti elämäänsä
Julkaistu 31.08.2014 10:46

MTV VIIHDE

Joonaksen syntymäpäivä sai talon asukkaat pohtiman elämää. Jonathan kertoi olevansa tyytyväinen elettyyn elämäänsä.

Big Brother oli herättänyt asukkaat ensimmäiseen sunnuntaihin Big Brother -talossa. Syntymäpäiväsankari Joonas oli kuitenkin jäänyt petiin pötköttelemään muiden touhutessa aamuaskareiden parissa.

Joonaksen loikoiltua aikansa, kutsui Isoveli hänet päiväkirjahuoneeseen.

– No niin, nyt syntymäpäiväsankari ylös, Anne hoputti ja kävi makuuhuoneessa herättelemässä Joonasta.

Sankari saatiin ylös vuoteesta ja hän suuntasi päiväkirjahuoneeseen muiden huudellessa syntymäpäiväonnitteluita,

– Hyvää synttäriä, asukkaat toivottivat.

– Joonas ei ole enää teini, Andte totesi 20 vuotta täyttävälle sankarille.  

"Olen 20 vuotiaana ollut ihan daiju"

Muut jäivät pohtimaan ikäkysymyksiä Joonaksen jutellessa päiväkirjahuoneessa.

– Kyllä se nuoruusaika on se hauskin aika, Andte huokaisi.

33-vuotias Jonathan kertoi, ettei haikaillut teinivuosien perään.

– Olen elänyt täysillä, mutta en menisi enää takaisiin elämään sitä, mikä on jo eletty. Minulla on koko ajan vain kivempaa, mies totesi.

– Minulla ei ole yhtään sellaista valintaa, jota katuisin. Olen 20 vuotiaana ollut ihan daiju, mutta en silti tekisi mitään toisin, hän jatkoi.

Aamupalatouhuja Big Brother -talossa

Hetken kuluttua syntymäpäiväsankari Joonas palasi päiväkirjahuoneesta muiden pariin.

– Eikö ollut kakkua, Anne kyseli.

– Ei ollut mitään, Joonas ilmoitti pettyneenä.

Aamutoimet Big Brother -talossa jatkuivat.

Tuoreimmat aiheesta

Big Brother