Ota taikinalevyt sulamaan erilleen. Yhdessä paketissa on 2 levyä eli yhteensä 4 levyä. Kauli jokaisesta taikinalevystä yksi iso (ruokalautasen kokoinen tai soikea vastaava), pyöreä keksilevy leivinpaperin päällä. Muista katsoa, että levy on sen kokoinen kuin sinulta löytyy tarjoilualusta kakulle. Tee kaikista neljästä samankokoisia isoja pohjalevyjä.
Kypsennä kakkupohjia kutakin erikseen 200-asteisen uunin keskitasolla nois 6-7 min. Jäähdytä pohjat tasaisella alustalla.
Valmista valkosuklaarahka. Kuumenna kattilassa noin 1 dl kermaa (½ tlk) koko ajan sekoittaen puulastalla ja sulata suklaa siihen, sekoittele kunnes se sulaa tasaiseksi. Laita seos jäähtymään. Vatkaa loppu kerma erikseen kulhossa vaahdoksi, mausta vaniljasokerilla. Vatkaa joukkoon lopuksi rahka ja kädenlämpöiseksi jäähtynyt valkosuklaaseos.
