Neljävuotias poika oli valmis käyttämään kaikki säästönsä järjestääkseen äidilleen ikimuistoisen ystävänpäiväyllätyksen ja onnistui siinä täysin.
Poika halusi ilahduttaa vastaeronnutta äitiään järjestämällä hänelle ihanan ystävänpäiväyllätyksen, jonka järjestämiseen hän käytti paljon vaivaa. Poika Max Scofield oli valmis käyttämään jopa kaikki säästönsä piristääkseen äitinsä mieltä tänä vuoden romanttisimpana päivänä.
Tapahtuman jälkeen äiti Emma julkaisi Facebookissa koskettavan viestin, jossa hän kertoo poikansa ystävänpäiväyllätyksen merkinneen vastaeronneelle naiselle erittäin paljon.
"Ele sai minut itkemään onnesta"
Facebook-päivityksessä äiti kertoo illan tapahtumista ja poikansa suloisesta teosta.
Jos kuva ei näy, voit katsoa sen täältä.
”Olen kasvattanut poikani huomaavaiseksi, ystävälliseksi, huolehtivaksi ja arvostamaan pieniä eleitä.
Ruokakaupassa poikani pyysi minua sulkemaan silmäni (joita pidin osittain auki nähdäkseni, mitä oli meneillään). Hän valitsi minulle ystävänpäiväkortin sekä pienen pehmolelunallen lahjapussissa. Silmäni kostuivat, kun jatkoimme ostoksia.

