Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Julkaisupäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta ja kehitys
  • Jaakko Hietanen
    Head of Digital Development
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • Makuja
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
MTV Uutiset on sitoutunut noudattamaan Journalistin ohjeita
  • Julkisen sanan neuvosto (JSN)
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Urheilutoimittaja Laura Arffman ja ex-hiihtäjä Anssi Pentsinen odottavat toista lastaan: "Hieman piti alkuun puhallella tällaisen pienen yllätyksen äärellä"

Kuvavain
Julkaistu 22.09.2020 10:18
Toimittajan kuva

Aino Haili

aino.haili@mtv.fi

Laura Arffman ilmoitti pariskunnan ilouutisesta sosiaalisessa mediassa.

Ylen urheilutoimittaja Laura Arffman ja entinen maajoukkuehiihtäjä Anssi Pentsinen odottavat toista lastaan. Arffman ilmoitti iloisesta perheuutisesta omalla Instagram-tilillään tiistaina 22. syyskuuta. 

Jos julkaisu ei näy, voit katsoa sen tästä.

– Toinen tulee talvella, siis jos kaikki menee hyvin. Hieman piti alkuun puhallella tällaisen pienen yllätyksen äärellä, mutta asian erityisyyttä ei voi sanoin kuvailla. Isä voi rauhallisemmin, Arffman kertoo päivityksessään.

– Ensimmäisen lapsen saaminen ja vauvavuosi on opettanut paljon maailmasta ja yhteiskunnasta, jossa elämme. Antoisaa on ollut, että kerhoissa ja hiekkalaatikon laidalla on saanut tutustua uusiin ihmisiin ja kuulla erilaisia tarinoita. Katsotaan, mitä toinen toivottavasti tuo tullessaan, toimittaja jatkaa. 

LUE MYÖS: IS: Hiihtäjä Anssi Pentsinen ja tv:stä tuttu puoliso Laura Arffman saivat tyttövauvan

Arffmanin ilmoitus on kerännyt kuvan kommenttikenttään runsaasti onnitteluja. 

– Onnittelut teille. Rakkautta, yhdessä perheenä eteenpäin. Tsemppiä odottamiseen, eräs seuraaja kommentoi.

– Onnea koko jengi, toinen toteaa.

– Onnellista odotusaikaa, kolmas ylistää sydänemojien kera.

Pariskunnan ensimmäinen lapsi syntyi loppusyksystä 2019. Arffman ja Pentsinen menivät naimisiin kesällä 2017 ja heidän seurustelunsa tuli julkiseksi vuonna 2015.

Lisää aiheesta:

Olli Hermanin ja Tytti-kumppanin toinen lapsi syntyi – isä jakoi herttaisen otoksenPutouksesta tutun Aapo Orasen perhe kasvoi poikavauvalla: "Kaikki meni hurjan nopeasti ja hyvin"Laura Lepistö jakoi herkkiä vauvakuvia perheensä pienimmäinen rinnallaan: "Se haikeus..."Laura Lepistön ja Tommi-puolison poika 2 vuotta! Ex-taitoluistelija jakoi hellyttävän perhepotretin: "Teit meistä perheen"Juontaja Tuija Pehkonen julkaisi hempeän otoksen perheonnestaan: "Nämä ovat minun miehiäni molemmat"IS: Hiihtäjä Anssi Pentsinen ja tv:stä tuttu puoliso Laura Arffman saivat tyttövauvan
Seurapiirit

Tuoreimmat aiheesta

Seurapiirit
  • 16:35
    Linnan juhlat

    Nyt puhuu juuri ennen Linnan juhlia synnyttäneen Rita Piirosen puoliso – nostaa esiin tärkeän puheenaiheen

  • 14:38
    Sunneva Sjögren

    Pitäisikö Miss Suomen luopua kruunustaan? Näin vastaa kilpailun pomo

  • 13:38
    Erika Helin

    Erika Helin ottaa kantaa Miss Suomen kohuun: "Saattaisi olla perusteita siirtää kruunua seuraavalle"

  • 10:27
    Sarah Dzafce

    Kohu Miss Suomen ympärillä sakenee – "Et ole pahoillasi teoistasi, vaan siitä että jäit kiinni"

  • Eilen14:04
    Linnan juhlat

    Hetkeä ennen Linnan juhlia synnyttänyt Rita Piironen sai kritiikkiä – kertoo nyt, miksi osallistui juhliin