Nelinpelipari Pablo Cuevas ja Marcel Granollers kävi poikkeuksellisen kuumana päätuomarille Wimbledonin tennisturnauksessa maanantaina.
MAINOS
Wimbledon MTV Totalilla
Suorat lähetykset maailman kuuluisimmista tennisturnauksesta MTV Sport 1:llä, C More Tennis -kanavalla ja MTV Katsomossa!
Uruguaylainen Cuevas ja espanjalainen Granollers hävisivät kolmannen kierroksen ottelunsa brittiläiselle Jonathan Marraylle ja kanadalaiselle Adil Shamasdinille erin 2-3. Viimeinen erä päättyi lukemiin 14-12.
Päätuomari joutui varoittamaan Cuevasia kahteen otteeseen. Ensin Cuevas uhkasi virtsata palloputkiloon, kun tuomari eväsi häneltä vessatauon. Sitten hän paiskasi pallon vihaisena pois kentältä kaksoisvirheen jälkeen ja tuomari vähensi parilta pisteen.
Cuevas ja Granollers kieltäytyivät tulemasta enää kentälle viimeistä peliä varten, minkä jälkeen paikalle pyydettiin otteluvalvoja. Kaksikko istui tuoleillaan peräti 10 minuuttia ennen kuin ottelu jatkui.

