Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Julkaisupäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta ja kehitys
  • Jaakko Hietanen
    Head of Digital Development
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • Makuja
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
MTV Uutiset on sitoutunut noudattamaan Journalistin ohjeita
  • Julkisen sanan neuvosto (JSN)
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Tomi Kouvola

Julkaistu 05.05.2004 15:37(Päivitetty 27.08.2004 09:48)

T.i.l.a.Extra vieraili keväällä Tomi Kouvolan kodissa. Ohjelma nähdään uusintana sunnuntaina 29. elokuuta MTV3-kanavalla.

t.i.l.a-extra

t.i.l.a-extraMTV Interactive oy

Sisustussuunnittelija Tomi Kouvola asuu vuonna 1962 rakennetussa kerrostalossa, jonka 45 neliömetrin huoneiston hän on remontoinut ennen muuttoaan vuonna 2000.

t.i.l.a-extrat.i.l.a-extraMTV INteractive oy

Remontin yhteydessä keittiö ja kylpyhuone uusittiin kokonaan ja keittiön ja olohuoneen välinen seinä poistettiin.

t.i.l.a-extrat.i.l.a-extraMTV Interactive oy

Selkeät, vaaleat seinäpinnat ja yhtenäinen lattiamateriaali tekevät pienestä huoneistosta tilavan oloisen. Olohuoneen vihreäsävyiset verhot ja tyynyt sekä taiteilija Lotta Hirvaksen värikäs taulu antavat pirteyttä ja punaiset yksityiskohdat tekevät kokonaisuudesta raikkaan. Tekstiilejä vaihtamalla kodin tunnelmaa voi helposti muutella vuodenajan tai mielialan mukaan.

t.i.l.a-extrat.i.l.a-extraMTV Interactive Oy

Kodissa on yhdistelty uutta ja vanhaa - kirpputorilöytöjä 1960-luvulta sekä moderneja esineitä kuten Tomin itse suunnittelema sohva joka on HT-collectionille suunniteltu prototyyppi.

t.i.l.a-extrat.i.l.a-extraMTV Interactive Oy

Makuuhuoneessa on sängynpääty tehty huoneiston vanhasta ovesta ja WC:n lavuaariksi on valittu reilun oloinen nelisnurkkainen kaatoallas.

t.i.l.a-extrat.i.l.a-extraMTV Interactive oy

Keittiössä kaikki kodinkoneet ovat pöytätason alla ja työtasot ovat rosteria 60-luvun henkeen. Keittiön päätyseinä on laatoitettu kokonaan harmaalla mosaiikkilaatalla.

Lisää aiheesta:

Uutissuomalainen: Esidiabetes yleistynyt voimakkaasti lapsillaViikkohoroskooppiRikki menneestä laukusta tulikin vain pieni korvaus – tätä kaikki eivät vakuutuksestaan tiedä: "Saattaa yllättää"Piparit airfryerissa – superhelppo ohje!Joulusiivous mielessä? Älä tee näitä virheitä saunaa pestessä"Ensimmäinen latauskerta on kriittinen" – tarkkana jouluostoksilla, halpatuotteissa piilee turvallisuusriski!
Lifestyle

Tuoreimmat aiheesta

Lifestyle
  • 05:42
    Diabetes

    Uutissuomalainen: Esidiabetes yleistynyt voimakkaasti lapsilla

  • 00:00
    Horoskooppi

    Viikkohoroskooppi

  • Eilen19:02
    Vakuutukset

    Rikki menneestä laukusta tulikin vain pieni korvaus – tätä kaikki eivät vakuutuksestaan tiedä: "Saattaa yllättää"

  • Eilen17:44
    Jouluruoka

    Piparit airfryerissa – superhelppo ohje!

  • Eilen14:45
    Sauna

    Joulusiivous mielessä? Älä tee näitä virheitä saunaa pestessä