Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Julkaisupäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta ja kehitys
  • Jaakko Hietanen
    Head of Digital Development
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • Makuja
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
MTV Uutiset on sitoutunut noudattamaan Journalistin ohjeita
  • Julkisen sanan neuvosto (JSN)
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Temptation Island -komistus näyttelee miespalvelijaa Salkkareissa: "Ei ehkä kaikista miehekkäin rooli"

3:27Dahlian ja Pupun näyttelijät nauttivat hauskoista roolihahmoistaan
Julkaistu 17.03.2018 12:03
Toimittajan kuva

Iriz Silander

iriz.silander@mtv.fi

iriziriz

Salkkareiden uusi hahmo miespalvelija Pupu, on nähty myös tosi-tv-ohjelman viettelijänä.

Salkkareissa hulvatonta parivaljakkoa Dahliaa ja tämän miespalvelijaa Pupua näyttelevät Inkeri Mertanen ja Tuomas Happo nauttivat roolihenkilöidensä hauskoista juonenkäänteistä.

– Aika poikkeuksellista Suomessa, että on tällainen henkilö, jolla on miespalvelija. On se meistäkin hauskaa, Mertanen kertoo.

Miespalvelijan Pupun rooli tuli Hapolle kuin suoraan hopeatarjottimella. Mies kertoo saaneensa sähköpostilla koekuvauspyynnön suosikkisarjaan.

– Ei ehkä kaikista miehekkäin rooli olla ”Pupu”, mutta olihan tämä makeaa lähteä tähän rooliin. Toivottavasti jatketaan pitkään, Happo kertoo.

Uudella näyttelijällä on kokemusta kameran edessä työskentelystä, sillä hänet nähtiin tosi-tv-ohjelma Temptation Islandissa viettelemässä varattuja naisia.

– Ekalla kaudella käytiin pyörähtämässä siellä sinkkujen porukassa. Ovathan ne realityt ja näytteleminen ihan erilaisia. Voin sanoa, että olen vielä parempi toistaiseksi siinä realityssa kuin näyttelemisessä, mies kertoo.

Lähtisikö sitten konkarinäyttelijä Inkeri Mertanen mukaan vuorostaan tosi-tv-ohjelmaan?

– En missään tapauksessa. Ei, ei. Minä olen näyttelijä enkä mikään todellisuusihminen, nainen kertoo.

Salatut elämät arkisin klo 19.30 MTV3-kanavalla!

Lisää aiheesta:

Jättiyllätys! Näyttelijäkonkari Antti Reini tekee yllätysvisiitin Pihlajakadulle – näin hän suhtautuu rooliinsaPutouksesta tuttu Mikko Virtanen on Salkkareiden uusi näyttelijä – puoliso Essi Hellén auttoi harjoittelemaan koekuvauksiin: "Hän on innoissaan asiasta"Hän on uusi Salkkarit-näyttelijä! Tämä kaunotar saapuu sekoittamaan pakkaa PihlajakadullePablo Ounaskari näyttelee Salkkareissa Ismon ja Sallan yllätyspoikaa: "Onhan se nyt siistiä!"Salkkarit-tähti Nora Rinne hyppää eroottisen tanssijan rooliin: "En olisi uskonut, että ryhdyn tällaiseen leikkiin"Salkkareiden nettisarjaa tähdittää uusi komistus – koekuvaukset muuttivat roolia merkittävästi